امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79408
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شورشیان سودان جنوبی اتهام های وارده بر آنها مبنی بر قتل عام تاجران سودانی حاضر در شهر بنتیو در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شورشیان سودان جنوبی اتهام های وارده بر آنها مبنی بر قتل عام تاجران سودانی حاضر در شهر بنتیو در جریان حمله به این شهر غنی از معادن نفتی رد کردند.

«کوانگ شول»، فرمانده شورشیان در استان الوحده سودان جنوبی به روزنامه «سودان تریبون»، چاپ خارطوم گفت: سربازان جنبش عدالت و برابری در کنار نیروهای وفادار به سلواکر میاردیت با ما جنگ می‌کنند.

وی افزود: ما وقتی وارد بنتیو شدیم هیچ غیرنظامی یا تاجری نبود. همه آنها در هفته های اول ژانویه گذشته و با آغاز درگیری ها در سودان جنوبی از این شهر گریخته بودند.

کوانگ گفت: ما سودانی های مسلحی را کشتیم که لباس نظامی بر تن داشتند و از سربازان جنبش عدالت و برابری هستند که به یاری سلوا کر آمده اند.

وی افزود: ما غیرنظامیان بی گناه را نمی‌کشیم و آنها را دشمن خود نمی‌دانیم مگر کسانی که با ترکش گلوله‌های شلیک شده از سوی دو طرف درگیر قربانی شده باشند.

شورشیان سودان جنوبی جنبش عدالت و برابری سودان، و شبه نظامیان مسلح موسوم به تورا بورا را به دخالت در مناقشه کشورشان متهم می کنند و می‌گویند که شورشیان سودان از ارتش سودان جنوبی حمایت می‌کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها بیش از 200  تن از شهروندان سودانی که بیشتر آنها از اهالی دارفور و ساکن استان مرزی الوحده سودان جنوبی بودند در حمله شورشیان به این منطقه کشته شدند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار