امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79409
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، افتخار احمد زیدی، افسر بازنشسته ارتش که در حال حاضر پس از تحصیل در رشته ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، افتخار احمد زیدی، افسر بازنشسته ارتش که در حال حاضر پس از تحصیل در رشته حقوق به عنوان وکیل مشغول به فعالیت است به خبرنگاران گفت که به نظر نمی‌رسد جایگاه دموکراسی در پاکستان مستحکم باشد زیرا ارتش هنوز هم بصورت غیر مستقیم بر امور سیاسی مسلط است.

وی افزود که ممکن است اختلاف بین دولت و ارتش پاکستان جدی شود و علت اصلی ملاقات «نواز شریف» با رقیب سیاسی خود «آصف علی زرداری» نیز همین موضوع است.

با این حال در گذشته نیز حزب «مسلم لیگ» شاخه نواز شریف و حزب «مردم» با امضای یک پیمان به ظاهر برای حفظ دموکراسی با هم به توافق رسیدند اما هدف اصلی دست به دست شدن قدرت سیاسی بین این احزاب و جلوگیری از کودتای ارتش بود.

زیدی تصریح کرد که ارتش پاکستان بصورت مستقیم در امور سیاسی دخالت نمی‌کند اما قانونی وجود ندارد که ارتش این کشور از ابزار‌های قدرت خود برای تسلط غیرمستقیم بر سیاستمداران استفاده نکند در عین حال تاریخ پاکستان دلیل خوبی بر این مدعا است.

این در حالی است که اوضاع کنونی پاکستان بویژه تهدیدهای داخلی و خارجی اجازه نمی‌دهد ارتش این کشور بصورت مستقیم در امور سیاسی دخالت کند بنابراین تنها کاری که دولت بایستی انجام دهد، این است که شرایط را به همین منوال حفظ کند تا فرصتی برای کودتای نظامی بوجود نیاید.

حقوقدان پاکستانی ادامه داد که حمایت از مشرف باعث اتحاد نهادهای وابسته به ارتش پاکستان شده، همچنین سیاستمداران این کشور نیز با درک این موضوع با اتحاد سعی در حفظ موقعیت خود دارند.

افسر بازنشسته ارتش پاکستان در مورد مذاکرات ارتش و طالبان این کشور نیز گفت که نظر ارتش درباره مذاکره با طالبان نقطه اشتراکی با دولت پاکستان ندارد زیرا نظامیان طرفدار انجام عملیات نظامی علیه شبه نظامیان هستند.

افتخار احمد زیدی بر این باور است که طولانی شدن رسیدگی به پرونده مشرف موقعیت سیاستمداران را متزلزل کرده و در نتیجه طرفداران ارتش را بیش از پیش متحد خواهد کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها