امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79412
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «المنجی حامدی» وزیر امور خارجه تونس در دیدار پیمان جبلی سفیر ایران در تونس خواستار گسترش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «المنجی حامدی» وزیر امور خارجه تونس در دیدار پیمان جبلی سفیر ایران در تونس خواستار گسترش مناسبات جمهوری اسلامی ایران و تونس در همه زمینه‌ها شد.

وی ضمن تاکید مجدد بر عزم کشورش نسبت به گسترش و تقویت مناسبات با ایران، خواستار عملی شدن هر چه سریع‌تر توافقات قبلی بین دو کشور شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن تقدیم پیام کتبی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران در تقویت و گسترش و تنوع بخشی در مناسبات را در همه زمینه‌ها به اطلاع وزیر امور خارجه تونس رساند.

در این دیدار همچنین دو طرف بر ضرورت افزایش کمی و کیفی رایزنی‌های سیاسی دوجانبه تاکید و در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

*تأکید وزیر حمل و نقل تونس بر راه‌اندازی پرواز مستقیم بین ایران و تونس

به گزارش فارس، «شهاب بن احمد» وزیر حمل و نقل تونس نیز در دیدار پیمان جبلی سفیر جمهوری اسلامی ایران به تشکیل کمیته دوجانبه حمل و نقل دریایی و بندری که سال گذشته در تهران برگزار شد اشاره کرد و خواستار نهایی شدن توافقنامه حمل و نقل دریایی و بندری بین دو کشور شد.

وی همچنین برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور را در راستای تقویت روابط در همه زمینه‌ها به ویژه تجاری و گردشگری ضروری برشمرد.

وی گفت که تونس از شرکت‌های هواپیمایی علاقه‌مند به ایجاد خط مستقیم هوایی حمایت می‌کند.

وزیر حمل و نقل تونس با استقبال از همکاری دو کشور در صنایع ریلی، خواستار مشارکت شرکت‌های ایرانی در طرح‌های توسعه ریلی در تونس شد.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت راهبردی و زیربنایی ارتباطات و حمل و نقل در تقویت مناسبات، زمینه‌های همکاری را مساعد خواند و آمادگی کشورمان برای تقویت مناسبات در بخش‌های متنوع حمل و نقل را اعلام و پیشنهاد خواهرخواندگی بنادر ایران و تونس را مطرح کرد.

وزیر حمل و نقل تونس با استقبال از این طرح اعلام کرد کشورش برای اجرای این طرح آماده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها