امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79415
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس امروز، سه شنبه  در بخشی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس امروز، سه شنبه  در بخشی از پیام سالانه خود برای مردم و پارلمان این کشور گفت: اوکراین منطقه کریمه را بدون جنگ کردن و به راحتی تسلیم روسیه کرد، برای اینکه آن را بخشی از خاک خویش نمی‌داند.

لوکاشنکو افزود: چرا ما ندیدیم که جنگی بر سر کریمه درگیرد؟ نیروی نظامی اوکراین در کریمه به مراتب بیشتر از نیروهای روسی مستقر در منطقه بودند. اوکراین از این منطقه اصلا دفاع نکرد، برای آنکه آنجا را از آن خود نمی‌داند، در غیراین صورت برای از دست ندادن آن محکم می‌ایستاد و جنگ می‌کرد.

رئیس‌جمهوری بلاروس همچنین تاکید کرد که وی نیز معتقد است منطقه کریمه در واقع امر به فدراسیون روسیه تعلق دارد، ولی از لحاظ حقوقی توافقی در این زمینه وجود ندارد. شاید صحت این مسئله در آینده تاریخ روشن شود.

لازم به ذکر است که "میخائیل گورباچف" آخرین رئیس جمهوری روسیه نیز بعد از برگزاری همه پرسی 16 ماه مارس و پیوستن منطقه کریمه به ترکیب فدراسیون روسیه چنین اظهارنظر کرده بود که بدین ترتیب اشتباهی که رهبران روسیه در اوایل دهه 90 در بخشیدن این منطقه به اوکراین انجام داده بودند، اصلاح شده است.

96 درصد از مردم منطقه کریمه در یک همه پرسی در تاریخ 16 ماه مارس گذشته ، به استقلال این جمهوری خودمختار از کشور اوکراین و پیوستن آن به ترکیب فدراسیون روسیه رای مثبت دادند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها