امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79416
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (سه‌شنبه) در نشست ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری  اظهار داشت که این کمسیون در نتایج انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی بی‎طرف عمل می‌کند.

به گفته نورستانی، در کمیسیون مستقل  انتخابات افغانستان سیستمی وجود دارد که اجازه دخالت در نتایج انتخابات را به کسی نمی‌دهد.

وی افزود: این کمیسیون مستقل و بی‎طرف عمل می‌کند و به هیچ نهاد داخلی و خارجی اجازه دست برد در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان داده نمی‌شود.

در همین حال «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در نشست خبری امروز (سه‌شنبه)اظهار داشت که اعلام  نتایج بخشی از آرا انتخابات یکی از صلاحیت‌های این کمیسیون است و هیچ گونه مانع و محدودیت بالای این کمیسیون وجود ندارد.

به گفته نور، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان یک نهاد مستقل است و مطابق قانون این کمیسیون به فعالیت‎های خود ادامه می دهد.

وی افزود: نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان در زمان بررسی تعرفه‎های رای‎دهی حضور خواهند داشت و زمینه تقلب در نتایج انتخابات وجود ندارد.

سخنگی کمیسیون انتخابات افغانستان از کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور که شانس برنده شدن کمی دارند، خواست که نتایج انتخابات را بپذیرند.

نور با اشاره به ورود 97 درصدی آرا در سیستم‌های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، افزود که آرای 789 محل رای‎دهی برای شمارش مجدد آرا انتقال داده شده است و از این جمله 557 محل شمارش آرای‌شان تکمیل گردیده است.

این درحالی است که تا تاریخ 4 اردیبهشت نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام می گردد ونتایج نهایی آن به تاریخ 24 همین ماه اعلام خواهند شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها