امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79418
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، خرم دستگیر‌خان وزیر بازرگانی پاکستان در ملاقات با مقامات کشورمان اظهار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، خرم دستگیر‌خان وزیر بازرگانی پاکستان در ملاقات با مقامات کشورمان اظهار داشت که تأسیس بانک مشترک برای مبادلات ارزی راه حل مناسبی برای رهایی از تحریم‌ها و توسعه مناسبات تجاری 2 کشور است.

وزیر بازرگانی پاکستان افزود که تحریم‌های غرب بویژه آمریکا علیه ایران، صادرات محصولات پاکستانی بویژه برنج این کشور به ایران را کاهش داده است.

دستگیر خان خاطر نشان کرد: کاهش تعرفه گمرکی برای واردات کالاهای پاکستانی، کاهش مالیات بر واردات و صادرات همچنین تأسیس بانک مشترک برای مبادلات ارزی می‌تواند روابط تجاری-اقتصادی بین پاکستان و ایران را افزایش دهد.

وی با تاکید بر تمایل دولت پاکستان بمنظور گسترش روابط تجاری با ایران گفت که دولت اسلام‌آباد تلاش‌ خود را برای رفع مشکلات تجاری متمرکز کرده است.

این در حالی است که به نظر کارشناسان اقتصادی پاکستان عدم سیستم ترانزیتی کمتسب در مرز ایران و پاکستان در کاهش حجم مبادلات تجاری تاثیرگذار است همچنین عدم وجود شبکه منسجم حمل و نقل ادامه روند صادرات کالاها و محصولات را با معضل مواجه ساخته در عین حال پاکستان از نظر تامین کامیون‌های یخچال دار برای صادرات میوه و فرآورده‌های لبنی با کمبود مواجه است.

کارشناسان اقتصادی پاکستان همچنین می‌گونید که این کشور از صادرکنندگان مهم میوه و گوشت قرمز در دنیاست اما در بازار ایران این 2 محصول پاکستانی کمتر مشاهده می‌شود زیرا قوانین سخت ایران در واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی دلیل اصلی این موضوع است.

از سویی دیگر، کارشناسان اقتصادی کشورمان نیز بر این باورند که تجار پاکستانی با کسب اطلاع از قوانین بهداشت غذا و استاندارد مواد غذایی در ایران محصولات خود را بر پایه این قوانین تولید کنند تا بتوانند در بازار 75 میلیون نفری ایران حضور یابند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها