امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79422
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفت‌وگو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ساحل عاج به این کشور سفر کرده با «شارل کوفی دیبی» وزیر خارجه این کشور درباره گسترش همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین درباره برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور تا سه ماه آینده و تشکیل کمیته پیگیری روابط دو کشور به توافق رسیدند.

امیرعبداللهیان از وزیر خارجه ساحل عاج برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در ادامه دیدارهایش با مقامات ساحل عاج با «گیوم سورو» رئیس مجلس ملی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی سفر اخیر رئیس مجلس ساحل عاج به تهران را برای حضور در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی، نقطه عطفی در توسعه روابط دو کشور خواند و بر گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور تأکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه همچنین با تأکید بر نقش و جایگاه مجالس ایران و ساحل عاج در توسعه روابط دو کشور، آمادگی رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفر به ساحل عاج را اعلام کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با توجه به تشکیل گروه پارلمانی ایران و ساحل عاج، از رئیس گروه پارلمانی ساحل عاج و نیز رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این کشور برای سفر به تهران دعوت کرد.

دیدار و گفت‌وگو با نخست‌وزیر ساحل عاج و شرکت در ضیافت شام وزیر امور خارجه این کشور، از دیگر برنامه‌های امروز امیرعبداللهیان در ساحل عاج است. 

معاون وزیر امور خارجه شب گذشته نیز با حضور در جمع ایرانیان مقیم ساحل عاج از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها