امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79429
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه گفت در صورتی که اسرائیل در مذاکرات «جدی باشد»، امکان ادامه مذاکرات بعد از ضرب‌الاجل 9 اردیبهشت هم وجود دارد.

عباس که در رام‌الله در جمع خبرنگاران اسرائیلی صحبت می‌کرد، گفت طرفین همچنان به «رایزنی‌های مقدماتی برای تمدید زمان مذاکرات» ادامه می‌دهند، اما «مهم این است که اسرائیل نسبت به مذاکرات سیاسی و راهکار دو دولتی، جدی باشد.»

مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی تابستان سال گذشته بر اساس چارچوب زمانی 9 ماهه‌ای که هفته آینده به پایان می‌رسد، بعد از وقفه‌ای سه ساله و با میانجیگری آمریکا آغاز شد. در یک ماه اخیر، خودداری صهیونیست‌ها از آخرین گروه از اسرای فلسطینی در چارچوب مذاکرات سازش، موجب تشدید اختلافات بین طرفین شد و مدتی هم مذاکرات را به تعلیق کشاند.

عباس امروز برای ادامه مذاکرات 2 شرط تعیین کرده است. اول اینکه اسرائیل بنا بر تعهدات قبلی چهارمین گروه اسرای فلسطینی را نیز بدون قید و شرط آزاد کند. ثانیا ظرف سه ماه، باید مذاکرات فوری برای تعیین مرزها صورت گیرد و در این مدت شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی کرانه باختری به کلی متوقف شود.

توقف شهرک‌سازی‌ها و آزادی 104 اسیر فلسطینی در چهار مرحله، از جمله پیش‌شرط‌هایی بود که عباس سال گذشته در ابتدای آغاز مذاکرات نیز مطرح کرده بود. با این وجود اسرائیل همچنان به شهرک‌سازی‌ها ادامه داده و حتی فعالیت‌های خود در اراضی اشغالی را با سرعت بیشتری نیز افزایش داد. گروه‌های مقاومت فلسطینی از سال گذشته با این مذاکرات مخالف بوده و آن را مشروعیت بخشی به رژیم‌صهیونیستی می‌دانستند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار