امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79447
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
«نادر عبد الإمام» فعال حقوقی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در منامه اتهام وارده از سوی حکومت این کشور به جمهوری اسلامی ایران مبنی بر دخالت در ...

«نادر عبد الإمام» فعال حقوقی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در منامه اتهام وارده از سوی حکومت این کشور به جمهوری اسلامی ایران مبنی بر دخالت در امور داخلی بحرین را فرار منامه از بحرانی دانست که بر این کشور حاکم است.

عبد الإمام تاکید کرد: اگر حکومت بحرین در این اتهام خود صادق و راستگوست، باید اسناد و مدارک قابل اثبات ارائه دهد، در حالی‌که تاکنون نتوانسته، دلیل قانع کننده و مادی در این خصوص ارائه کند.

عبد الإمام درباره محاکمه ۱۱ شهروند بحرین به اتهام جاسوسی برای ایران تاکید کرد: به نظر من منامه به این طریق تلاش دارد، بحران‌های داخلی خود را به عوامل خارجی ارتباط دهد و از آنجا که مردم ۲ کشور ایران و بحرین هر دو شیعی هستند، آنها را به چنین ارتباطی متهم می‌کند.

وی افزود: اگر منامه واقعا از دخالت ایران در امور داخلی‌اش اطمینان دارد، چرا روابط خود با این کشور را قطع نمی‌کند و چرا سفیر بحرین همچنان در تهران است و تنها به وارد کردن اتهاماتی بدون دلیل و غیر قابل اثبات استناد می‌کند. در حالی‌که همه می‌دانند، ایران همواره بحرین را به گفت‌وگو با معارضان و یافتن راه حلی سیاسی برای بحران حاکم بر کشور دعوت کرده و گزارش کمیته حقیقت یاب بحرین نیز دست داشتن ایران در امور داخلی این کشور را نفی کرده است.

عبد الإمام تاکید کرد: حقیقت این اتهامات آن است که منامه می‌خواهد به هر طریق ممکن انقلاب مردمی بحرین را به طرف‌های خارجی از جمله ایران ارتباط دهد تا ضمن همراه کردن طرف‌های حامی خود از جمله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با تجاوزهایش، دستش بیش از پیش برای سرکوب مردم بحرین باز باشد و از سوی دیگر به پروسه ایران هراسی در منطقه دامن بزند.

این فعال بحرینی درباره برکناری شاهزاده بندر بن سلطان بر روند امور جاری در بحرین نیز گفت:‌ تصور نمی‌کنم، این موضوع تاثیر چندانی بر پرونده بحرین بگذارد، چون پرونده بحرین بسیار بزرگ و پیچیده است و با دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ارتباط پیدا می‌کند.

عبد الإمام در خصوص وضعیت حقوق بشر بحرین نیز گفت: وضعیت حقوق بشر در بحرین هم اکنون همچنان وابسته به اوضاع امنیتی جاری در کشور است و نقض حقوق بشر همچنان با قدرت در کشور ادامه دارد و معارضان و فعالان تحت پیگرد و زندانیان تحت شکنجه هستند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها