امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79453
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
«عباس البیاتی»، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق و نامزد ائتلاف دولت قانون در انتخابات آینده پارلمانی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ...

«عباس البیاتی»، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق و نامزد ائتلاف دولت قانون در انتخابات آینده پارلمانی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در تلاش هستند، از طریق حمایت مالی و سیاسی و تبلیغات مبالغه آمیز و حمایت از برخی نامزدها بر نتایج انتخابات عراق تاثیر بگذارند.

البیاتی در ادامه افزود: این کشورها خواهان ایجاد مانع در روند انتخابات و دموکراسی با نفوذ درآن هستند، در حالی‌که ما بر مردم عراق تکیه می‌کنیم که چنین دخالت‌هایی را رد می‌کند و به فهرست‌هایی رایحه اموال سیاسی از آن به مشام برسد، رای نخواهد داد.

وی تاکید کرد: برخی از کشورهای همجوار عراق و همچنین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواهان رشد و پیشرفت عراق نیستند، اما مردم عراق به این کشورها اجازه تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات را نمی‌دهد.

اما در خصوص وجود برخی جریان‌ها و جناح‌های سیاسی که زمینه دخالت خارجی را تسهیل می‌کند، البیاتی گفت: این کشورها بر برخی از طرف‌ها در داخل عراق تکیه می‌کنند و این طرف‌ها اداتی بیش در دست این طرف‌ها نیستند که هیچ اراده و اختیاری از خود ندارند، اما مردم عراق تجربه تعامل با چنین جریان‌ها و طرف‌ها را دارند.

نوری المالکی، نخست وزیر عراق چندی پیش در سخنانی دو کشور عربستان سعودی و قطر را به دخالت در امور داخلی کشور متبوعش با حمایت از سرکردگان تروریسم و القاعده متهم کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها