امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79458
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، عباس سالاری پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه نخستین جشنواره نمایش‌های آیینی کرمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، عباس سالاری پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه نخستین جشنواره نمایش‌های آیینی کرمان در روستای ده‌زیار ضمن تجلیل از برگزیدگان جشنواره و پیشکسوتان تعزیه استان کرمان اظهار داشت: تعزیه هنری مردمی است و به همت ارادتمندان به آستان مقدس خاندان عصمت و طهارت (ع) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: دلیل اصلی استقبال بی‌نظیر از نخستین جشنواره نمایش‌های آئینی در روستای ده‌زیار مردمی بودن تعزیه است.

رئیس حوزه هنری استان کرمان با بیان اینکه با مدیریت صحیح می‌توان در زمینه گسترش و تعمیم این هنر آئینی اقدامات موثری انجام داد، خاطرنشان کرد: تعزیه‌خوانان استان کرمان از ظرفیت بالایی برخوردارند و به شبیه خوانی عشق می‌ورزند.

سالاری داشتن تشکلی پویا و فعال برای ساماندهی گروه‌های تعزیه استان را در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را خواستار شد و افزود: با توجه به علاقه‌مندی زیاد جوانان برای وارد شدن به این عرصه، یکی از ضروریات امروز تعزیه استان برای توسعه این هنر آئینی داشتن تشکلی پویا و برآمده از بین تعزیه‌خوانان است.

وی عنوان کرد: با وجود چنین تشکلی و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی برای گرو‌های تعزیه استان باید آنها را در تهیه امکانات صوتی و تصویری مناسب و تجهیز لباس و ادوات تعزیه یاری کرد.

رئیس حوزه هنری استان کرمان پاسداشت از پیشکسوتان تعزیه را پاسداشت از تعزیه دانست و گفت: توصیه می‌شود در تمام سوگواره‌های تعزیه و یا جشنواره‌های نمایش‌های آئینی در استان از پیشکسوتان این عرصه تجلیل شود.

به گزارش فارس، نخستین جشنواره نمایش‌های آیینی کرمان به مدت 12 روز با حضور 12 گروه تعزیه‌خوانی و پرد‌خوانی از سراسر استان کرمان به همت هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده‌زیار و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و حوزه هنری استان کرمان در روستای ده‌زیار از توابع بخش چترود برگزار شد.
انتهای پیام/2446/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها