امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79466
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ناصری که سابقه حضور سی و اندی ساله در مسجد جواد الائمه را دارد با بیان اینکه با مرحوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ناصری که سابقه حضور سی و اندی ساله در مسجد جواد الائمه را دارد با بیان اینکه با مرحوم امیر حسین فردی در کتابخانه این مسجد آشنا شده است، گفت: هنگامی که به این مسجد وارد شدم ، زنده یاد فردی به عنوان قصه گو و در اردوهای تفریحی مسجد در کنار بچه ها حضور داشت. او معلمی به تمام معنا بود و ما جزو شاگردان وی بودیم.

وی بیان داشت: او از بنیانگذاران حوزه هنری و فعالان فرهنگ و هنر در بعد از انقلاب بود و نقش تربیتی مهمی را برای بچه ها ایفا می کرد.

این نویسنده با بیان اینکه محبت را خداوند در دل افراد قرار می دهد و با ریاکاری نمی توان راهی در دل دیگران باز کرد، افزود: زنده یاد فردی با تواضع و خلوص ذاتی، مهربانی فوق العاده و دانش زیاد شخصیتی از خود به جای گذاشته بود که باعث گرایش دیگران به او می شد.

دبیر جشنواره شهید غنی پور ویژگی های مرحوم فردی را برشمرد و گفت: او انسانی آزاد اندیش و دارای سعه صدر زیاد بود که در مقابل دیگران موضع نمی گرفت.او شنونده خوبی بود که به کودک تا بزرگسال احترام می گذاشت و طیف های مختلفی به او ارادت خالصانه داشتند. شخصیت او تاسی از اخلاق پیامبر داشت و افرادی که با او اختلاف نظر داشتند هم به وی احترام می گذاشتند.

ناصری  فردی را مدیر فرهنگی تمام عیار دانست و اضافه کرد: زنده یاد فردی انسان بی ریایی بود و بسیاری از موقعیت های مدیریتی را که به او پیشنهاد می شد را رد می کرد. او با ورزشکاران از زاویه ورزش با هنرمندان از زاویه هنر و با قشر ادبی در زمینه ادبیات ارتباط برقرار می کرد. مغناطیس او افراد را جذب می کرد و نمی توان جایگاهی برای او متصور شد.

به گفته این عضو مسجد جواد الائمه، افرادی از جنس امیر حسین فردی بسیار کمیاب هستند. تاثیر گذاری او فقط منوط به مسجد جواد الئمه نمی شود زیرا طیف های مختلفی از مناطق دیگر جذب او شدند.  او باعث رشد بسیاری از افراد شد و قلم به دستشان داد.

وی زنده یاد فردی را افتخار مسجد جواد الائمه دانست و تصریح کرد: حضور در این مسجد افتخار انگیز است و فعالان این مسجد اگر دارای مسئولیت های زیادی در جاهای دیگر باشند باز هم در معرفی، خود را با افتخار عضو این مسجد معرفی می کنند. د راین مسجد انسان های بزرگی بوده و هستند و فردی یکی از ستون های اصلی مسجد محسوب می شود. اگر او نبود بخشی از این مسجد با این هیبت امروز وجود نداشت.

ناصری با بیان اینکه فردی برای ادبیات کودک و نوجوان و ادبیات داستان انقلاب خدمات بی نظیری ارائه داد، افزود: کم هستند کسانی که برای ادبیات مانند او کار کرده باشند. او رسالت خود را تربیت نویسندگان در تراز انقلاب می دانست و اگر به فردیت خلاقانه و هنرمندانه خود اعتقاد داشت ممکن بود آثار بیشتری در ادبیات تولید کند اما او بیشتر وقت خود را برای تربیت نویسندگان صرف کرد.

وی اضافه کرد: فردی از جان خود در شاگردان مستعد خود دمید و مهمترین ایثار او در همین جا متجلی می شود. ما معتقدیم اگر شاگردان مکتب ادبی زنده یاد فردی آثار تاثیر گذاری را خلق کنند، روح او نیز از آن بهره مند خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها