امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79469
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سیدسعید سرابی در جلسه ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سیدسعید سرابی در جلسه ستاد برگزاری کنگره ملی شعر از توس تا نیشابور گفت: کنگره شعر از توس تا نیشابور با رویکرد تجلیل از مفاخر ادب پارسی شاعران بزرگ جهان، حکیم ابوالقاسم فردوسی، عطار نیشابوری و حکیم عمر خیام همزمان با سالروز گرامیداشت آنها به صورت کشوری در شهرستان‌های مشهد و نیشابور برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: این دوره از برگزاری کنگره با همراهی معاونت فرهنگی شهرداری نیشابور، سازمان میراث فرهنگی استان، حوزه هنری خراسان رضوی و سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار می‌شود که امیدواریم با تدبیر بهتر این کنگره در مشهد و نیشابور بهتر از گذشته برپا شود.

سرابی تاکید کرد: استفاده از چهره‌های برجسته در برنامه‌های این کنگره و نیز بهره‌گیری از افراد تصمیم‌گیر و برنامه‌ریز از اولویت‌هایی است که باید به آن توجه کرد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: تجلیل از مفاخر ادب پارسی و خراسان بزرگ، گردهمایی بزرگ شاعران کشور و شاعران پارسی زبان، ایجاد فضایی برای تعامل شاعران خراسانی با شاعران کشور و شاعران پارسی زبان، بررسی علمی و پژوهشی آثار این مفاخر در حاشیه جشنواره و نیز توجه به قالب شعری آزاد (نیمایی و سپید) از اهداف برگزاری این کنگره است.

حسین مسگرانی اظهار کرد: فراخوان کنگره ملی از توس تا نیشابور در سطح کشوری منتشر و ارسال شده است و همزمان با سالروز فردوسی در مشهد مقدس با شب شعر کشوری شروع به کار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در کنگره ملی از توس تا نیشابور در قالب شعری آزاد (نیمایی و سپید) از همه سنین و گروه‌های شعری سطح کشور اثر دریافت شده است و در مجموع از هشت شاعر برگزیده به شکلی شایسته تقدیر خواهد شد.

این مسئول داوری آثار را در دو مرحله اولیه و نهایی خواند و افزود: از بین شرکت‌کنندگان 20 شاعر برگزیده با تأیید داوران مرحله اولیه به کنگره دعوت خواهند شد و در نهایت از بین مدعوین 8 نفر برگزیده و ضمن دریافت هدیه و لوح تقدیر مفتخر به دریافت تندیس جشنواره خواهند شود.

مسگرانی برگزاری کنگره را به مدت دو شب خواند و گفت: در حاشیه برگزاری جشنواره کارگاه‌های تخصصی با حضور شاعران برجسته کشور و اساتید صاحب‌نظر دانشگاه برگزار خواهد شد و ضمن معرفی ظرفیت‌های این قالب تاثیرگذار شعر به چالش‌های پیش‌رو در حوزه شعر مدرن پرداخته خواهد شد.
انتهای پیام/2202/ز/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار