امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79471
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
حجت‌الاسلام محمدحسین صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به جریان‌شناسی تاریخ از منظر ثقلین اظهار کرد: هدف این نشست مباحث ولایی ...

حجت‌الاسلام محمدحسین صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به جریان‌شناسی تاریخ از منظر ثقلین اظهار کرد: هدف این نشست مباحث ولایی امروز بوده که مورد هجمه دشمنان اسلام است و این موضوع می‌تواند موضوع برجسته و جذاب باشد.

وی خاطرنشان کرد: بهترین موضوع در این برهه از زمان با توجه به هجمه‌های فراوان جریان‌شناسی تاریخ از منظر ثقلین به معنای قرآن و حدیث است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و کسانی که در زمینه مباحث ولایی پژوهشی دارند می‌توانند از این نشست استفاده کنند.

معاون آموزشی و پژوهشی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن عنوان داشت: تاکنون نشست بررسی و نقد تفسیر علی بن ابراهیم قمی به همت مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن برگزار شده که یکی از تفاسیر کهن شیعه است که مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: با برگزاری این نشست‌ها شبهات برطرف شده و حتی سرنخی در اختیار پژوهشگران قرآنی که در عرصه قرآنی پایان‌نامه می‌نویسند، قرار می‌دهد.

صادقی با بیان اینکه ثقلین همواره مورد هجوم است، گفت: تکفیری‌ها، سلفی‌ها و وهابی‌ها به اهل بیت(ع) پشت کردند و اهل بیت(ع) را هدف قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد:‌ برخی از افراد در صدر اسلام بیان می‌کردند که کتاب خدا کافی است و نیازی به اهل بیت(ع) نداریم، در نتیجه می‌خواستند خط ولایت و اهل بیت(ع) را تخریب کنند.

معاون آموزشی و پژوهشی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن یادآور شد:‌ اگر قرآن وحی صامت است، اهل بیت(ع) وحی ناطق هستند و در حقیقت جلوه الهی محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به حدیث «انی تارک فیکم ثقلین کتاب‌الله و عترتی» گفت: پیامبر اکرم(ص) بر همین اساس فرمودند در حالی از بین شما می‌روم که قرآن و اهل بیت(ع) را بین شما می‌گذارم و اگر کسی خواست، اهل نجات شود باید به این دو مورد تمسک کند.

صادقی خاطرنشان کرد:‌ قرآن دارای ظاهر و باطن است و باطن قرآن را اهل بیت(ع) می‌توانند آشکار کنند و به تفسیر قرآن بپردازند.

وی ادامه داد: اکنون احادیث اهل بیت(ع) مفسر قرآن است و مفسران از احادیث اهل بیت(ع) برای تفسیر قرآن استفاده می‌کنند، باید ارتباط این ثقل عظیم را که پیامبر اکرم(ص) برای پیروانش به ارث گذاشته، به جهان معرفی کنیم.

معاون آموزشی و پژوهشی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن خاطرنشان کرد: برگزاری این نشست‌ها می‌تواند در آگاه‌سازی جایگاه خاص قرآن و اهل بیت(ع) موثر واقع شود و ارتباط خاص این دو با یکدیگر تعیین شود.

نشست «جریان‌شناسی تاریخ از منظر ثقلین» هشتم اردیبهشت ماه ساعت 18 در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن برگزار می‌شود و در این نشست میرمعینی از استادان حوزه و دانشگاه به ایراد سخن می‌پردازد.

انتهای پیام/78003/ر40/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها