امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79473
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌وسومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی قرآن کریم با ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌وسومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی قرآن کریم با حضور «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان و مسئولان وزارت ارشاد و مسئولان نهاد‌های قرآنی عضو کمیسیون در محل این وزارتخانه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مختلف قرآنی و مسئولان کارگروه‌های هفتگانه کمیسیون به بیان نظرات خود مبنی بر ارتقای فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی پرداختند.

هر ماه یک جلسه برگزار می‌کنیم

حجت‌الاسلام «محمد‌رضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تنظیم تقویم کاری کمیسیون گفت: طبق مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی مقرر شد ماهانه یک جلسه کمیسیون برگزار شود و دستور کار بعدی تعیین تکلیف کارگروه‌ها است.

اغلب کار گروه‌ها فعالیت نداشته‌اند

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام حشمتی در خصوص کارگروه‌های قرآن و هنر، قرآن و تبلیغات دینی، قرآن و نشر مطبوعات و قرآن و موسسات گفت: این کارگروه‌ها فعالیت چندانی نداشته‌اند و امید است از این به بعد برنامه‌های خود را به خوبی دنبال کنند.
به بودجه قرآنی ظلم شده است

چرا کسی از وضعیت بودجه قرآنی انتقاد نمی‌کند

به گزارش فارس در ادامه جلسه مسئولان کارگروه‌های مختلف به بیان گزارشی از عملکرد خود پرداختند که اولین کارگروه، کارگروه قرآن و رسانه بود که «حسن گروسی» با اشاره به تشکیل نشدن جلسات این کارگروه گفت: کارگروه قرآن و رسانه تاکنون جلسه‌ای نداشته اما اگر کارجدی باشد در اولین فرصت جلسات کارگروه تشکیل و نتایج آن به اطلاع اعضا می‌رسد؛ البته ما با همکاری رادیو قرآن برخی فعالیت‌ها را انجام داده‌ایم.
 
گروسی با انتقاد از بلاتکلیفی بودجه قرآنی گفت: از وزیر ارشاد تقاضا می‌کنم تکلیف بودجه فعالیت‌های قرآنی را روشن کند زیرا ظلمی که به بودجه قرآن شده به هیچ دستگاهی نشده و جالب است کسی هم هیچ نقدی بر این مسئله ندارد.
 
وی با اشاره به رشد مخاطبان سیمای قرآن گفت: گاهی بینندگان برنامه‌های ما از برنامه‌های سایر شبکه‌ها بیشتر است و در ارزیابی‌ها مشخص شده برخی از برنامه‌های سیمای قرآن پا به پای سریال‌های سایر شبکه‌ها بیننده دارند. از این رو خواهشمندم در توزیع بودجه‌ها حوزه‌هایی که تأثیرگذاری بیشتری دارند مدنظر قرار دهید.

سه برنامه تدوین شده توسط کارگروه قرآن و فضای مجازی

«یوسف افراش» نماینده سازمان تبلیغات که به اجرای برنامه‌های کارگروه قرآن و فضای مجازی را بر عهده دارد با بیان گزارشی از فعالیت‌های این کارگروه گفت: ما در سازمان دارالقران سه فعالیت عمده را در این زمینه دنبال کردیم که نخستین آن شامل بخش جشنواره بازی‌نامه‌نویسی است که در این زمینه تلاش کردیم بازی‌های رایانه‌ای سمت و سوی قرآنی بگیرد.

افراش در خصوص دیگر فعالیت‌های این سازمان در کارگروه قرآن و فضای مجازی گفت: استاندارد‌سازی نحوه ارزیابی و شاخصه‌های فعالیت‌های قرآنی، دیگر برنامه ما در این کارگروه بود که در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تعریف شد.

وی تدوین سند قرآن و فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های این کارگروه بیان کرد و گفت: دیگر برنامه‌مان تدوین سند قرآن و فضای مجازی بود که طی 65 جلسه تدوین شد و برای عملیاتی کردن آن نیازمند تصویب ساختار هستیم.

باید کارگروه مؤسسات به صورت متحد کار کند

در ادامه جلسه، داودآبادی نماینده کارگروه قرآن و مؤسسات در خصوص فعالیت‌های این کارگروه گفت: تاکنون حدود 6 جلسه در این کارگروه برگزار شده و تلاش ما بر این است مشکلات مؤسسات را رفع کنیم. اما این کارگروه اولین کارگروه دوگانه کشور است و باید تلاش کنیم این دو نهاد در قالب کمیسیونی به صورت متّحد کار کنند.

حشمتی: به جز یک کارگروه بقیه تعطیل هستند

در ادامه نشست حجت‌الاسلام حشمتی با انتقاد از اعضای کارگروه‌های هفتگانه گفت: این کمیسیون روزی که تشکیل شد اعضا همه با انرژی عضو آن شدند اما روزی که نیاز به کار است، روز تعطیلی است و امروز به جز یک کارگروه بقیه کارگروه‌ها اصلا تشکیل نشده است؛ اما امید است از این به بعد و با ابلاغ حکم آقای وزیر فعالیت‌های کارگروه‌ها آغاز شود.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها