امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7948
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی اخطاری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی اخطاری به اصل 3 قانون اساسی استناد کرد و اظهار داشت: ما باید در جهت رفع تبعیض و ایجاد امکانات برای همه در تمام زمینه‌ها تلاش کنیم.

وی افزود: همچنین بر اساس بند 12 ، پیگیری اقتصاد صحیح و عادلانه از دیگر مواردی است که ما باید مدنظر قرار دهیم.

قوامی ادامه داد: پیش‌بینی درآمد 50 هزار میلیاردی از هدفمندی یارانه‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند؛ در اینجا گفته شد که سهم خانوار‌ها بر مبنای همان عدم اجرایی که گفتیم پیش‌بینی شده یعنی اگر قانون اجرا شود 42 هزار میلیارد به خانواده‌ها داده نمی‌شود.

وی افزود: در واقع ما یک واقعیت تلخ را که خلاف قانون است می‌گوییم؛ همچنین سهم تولید داده نمی‌شود.

قوامی با بیان اینکه تامین منظور قانون‌گذار یکی از اهداف اساسی نظارت مجلس است یعنی باید منظور قانون‌گزار تامین شود؛ وقتی ما 50 هزار میلیارد پیش‌بینی کرده‌ایم این رقم به تولید و بهداشت و درمان نمی رسد.

وی گفت: نکته بعدی این است که ما 40 درصد قیمت‌ها را رشد می دهیم و سهم خانوار‌ها هم تغییر نمی‌کند؛ آنچه که در سال 92 به عنوان هدفمندی به مردم می‌دهیم به قیمت ثابت سال 89 معادل 15 هزار تومان می‌شود.

لاریجانی در پاسخ به تذکر قوامی گفت: یک پیشنهاد 80 هزار میلیارد مطرح شد که رای نیاورد؛ شما می‌خواهید قیمت حامل‌های انرژی را زیاد کنید که این به مصلحت نیست و مجلس هم آن را به مصلحت ندانست آیا اینجا خلاف آئین‌نامه رخ داده است؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها