امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79492
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه دانش شبکه چهار سیما در راستای تحلیل و بررسی نقش نخبگان برای تولید علم در کشور، مجموعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه دانش شبکه چهار سیما در راستای تحلیل و بررسی نقش نخبگان برای تولید علم در کشور، مجموعه برنامه های تخصصی«دانه»را در 50 قسمت نود دقیقه ای روی آنتن می‌برد.
سید جلال چاوشیان در گفتگو با خبرنگار شبکه چهارگفت:« دانه» که اسمی مشتق از مصدر دانستن و مانند زبانه به معنای«یک قطعه دانش»است، نام برنامه‏‏‏‏ای است که در مسیر گفتگوهای خاص و متفاوت با فعالان عرصه علم و فناوری کشور، مردم را با حقایق علمی و معرفتی آشنا و پرسشهایی نظیر: نقش نخبگان در تولید علم‌ چگونه است؟ فرصتها و تهدیدهای این پدیده در ارتباط با فرآیند توسعه‌ چیست؟ برای تبدیل تهدیدها و آسیب‌هایی که متوجه این روند است، از چه‌ راهکارهایی می‌توان بهره جست؟ رابطه ی متقابل علم با دین در روند توسعه ی علمی کشور چگونه است؟بررسی و پاسخی کارشناسانه می دهد.
چاوشیان افزود، مجری در این گفت گوها می کوشد، ضمن استخراج واقعیت های مربوط به پدیده های علمی و ترجیحاً نوپیدا از زبان متخصصان و خبرگان علمی ایران و جهان، مخاطب را نسبت به ظرافت های نهفته در هر پدیده خلقت آگاه سازد و عظمت قدرت تفکر انسانی، پیچیدگی های ذهن آدمی و اهمیت تلاش عالمان و دانشمندان برای تولید علوم را بیان کند.
تهیه کننده برنامه دانه از دو بخشی بودن برنامه یاد کرد و گفت: گفت‌وگوهای موضوعی که به بحث و بررسی چالش‌های پیشرفت و توسعه علمی کشور در حوزه هایی همچون نقشه علمی کشور، نظام آموزش عالی، آینده پژوهی دانش و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و همچنین گفتگوهای علمی با اساتید صاحبنظر در حوزه های تخصصی، از ارکان اصلی و خمیر مایه ی این برنامه تخصصی است.
وی از ایجاد کلوپ ویژه ی باشگاه هواداران این برنامه خبر داد و افزود: با تشکیل جلسات و فوق برنامه های مختلف با اعضای باشگاه، امکان فعالیت های جانبی مثل: حضور در جلسات و سمینارها و پاسخ به پرسشهای خاص مخاطبین نیز فراهم می شود.
پخش برنامه جدید و گفت‌وگو محور دانه از پنجشنبه پیش رو ساعت 20:30 آغاز می شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها