امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۲:۳۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 795
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 339
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «میرور»، هزینه‌های بالای برگزاری مراسم تدفین «مارگارت تاچر» نخست‌وزیر اسبق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «میرور»، هزینه‌های بالای برگزاری مراسم تدفین «مارگارت تاچر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس، موجب خشم بسیاری از انگلیسی‌هایی شده است اصلاحات اقتصادی دوران تاچر، تاثیر مخربی بر زندگی آن‌ها داشته است.

تاچر که اولین نخست‌وزیر زن انگلیس بود و یازده سال در این سمت باقی ماند، با در پیش گرفتن سیاست‌های بازار آزاد و محدود کردن بیش از حد سندیکاهای کارگری، به بخش بزرگی از جامعه کارگری انگلیس ضربات عظیمی وارد کرد. هرچند که برخی می‌گویند این اصلاحات توانسته اقتصاد انگلیس را احیا کند، اما همچنان قشر کارگر و ضعیف جامعه انگلیس نسبت به تاچر و اصلاحاتش احساس تنفر دارند.

وی روز دوشنبه در 87 سالگی درگذشت. قرار است مراسم تدفین وی روز چهارشنبه هفته آینده در لندن برگزار شود. روزنامه میرور هزینه‌های این مراسم را تا 10 میلیون پوند تخمین زده است. بخش اعظم این هزینه‌ها را دولت انگلیس از پول مالیات‌دهندگان پرداخت خواهد کرد.

نظرسنجی که روزنامه «میرور» انجام داده، نشان می‌دهد که از هر 5 انگلیسی، سه نفر آن‌ها می‌گویند که خانواده تاچر باید خرج کلیسا و نیروهای امنیت مراسم وی را بپردازد، نه دولت انگلیس. هزینه‌های تدفین تاچر در حالی قرار است از محل بودجه‌های عمومی پرداخت شود که «مارک» فرزند تاچر یکی از افراد ثروتمند در انگلیس به شمار می‌آید.

همچنین از هر پنج نفری که در این نظرسنجی شرکت کرده، فقط یک نفر گفته است که مالیات‌دهندگان باید هزینه تدفین نخست‌وزیری را بپردازند که در زمان مرگش حداقل 9.5 میلیون پوند ثروت داشته و در زمان قدرتش جامعه انگلیس را به تفرقه انداخته است.

دولت انگلیس هنوز رسما هزینه‌های برگزاری مراسم تدفین را اعلام نکرده و آن را به بعد از روز چهارشنبه و پایان مراسم تدفین موکول کرده است.

حضور صدها نیروی خدماتی و 700 نیروی نظامی در مسیر تشییع جنازه از دفتر نخست‌وزیری تا کلیسای «سن پائول» از جمله مواردی است که برای مراسم تدفین تاچر در نظر گرفته شده است.

همچنین قرار است از فراز برج لندن گلوله توپی به احترام تاچر شلیک شود. تابوت نخست‌وزیر سابق را گروهی از سربازانی که در حمله انگلیس به جزایر «مالویناس» حضور داشته‌اند، حمل خواهند کرد. حمله به جزایر مالویناس در زمان نخست‌وزیری تاچر و با هدف بازپس‌گیری این جزایر از آرژانتین انجام شد. این حمله نقش بزرگی در افزایش محبوبیت تاچر و پیروزی مجدد وی در انتخابات سال 1983 ایفا کرد.

«ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز گذشته از هزینه‌های بالای مراسم دفاع کرده و گفته بود که لازم است انگلیس برای این شخصیت «تاریخی» مراسم یادبود برگزار کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها