امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7951
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 14 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در رابطه با انتخابات پیش‌رو با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 14 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در رابطه با انتخابات پیش‌رو با اشاره به اینکه فتنه و انحراف دو روی یک سکه و هر دو برای تسلیم ملت ایران در مقابل آمریکای جنایتکار به حرکت درآمده‌اند، بیانیه‌ای را صادر کردند.

 متن بیانیه بسیج اساتید دانشگاه‌ها به شرح ذیل می‌باشد:
 بسم‌الله الرحمن الرحیم

انقلاب شکوهمند اسلامی و نظام سیاسی برآمده از آن به جهت اثرگذاری رو به پیشرفت آن در منطقه و عرصه بین‌المللی، هر برهه و دوره‌ای از آن حساس‌تر از برهه‌ها و ادوار قبلی محاسبه می شود،اینک که جهان سیاست بر سر یک پیچ تاریخی قرار گرفته است، کثیری از فرزندان شما از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور نکات زیر را به استحضار ملت بزرگ و قهرمان ایران و به خصوص نخبگان آنها می‌رسانند.

1- سیاست‌های هوشمندانه جمهوری اسلامی باعث شده است که اهداف راهبردی انقلاب اسلامی در منطقه مهم خلیج فارس و خاورمیانه اسلامی که هارتلند جهان محسوب می‌شود به اهداف پیروزمندانه خود نزدیک شود. امروزه همه راهبرد نویسان اقرار دارند که سیاست، امنیت و اقتصاد بین‌المللی وابسته به قدرتی دارد که بر خلیج فارس حاکم باشد. اینک که آمریکای جنایتکار و دست نشاندگان منطقه‌ای آنها با شکست های مکرر، از سوی نیروهای مقاومت اسلامی و با مدیریت مقتدرانه جمهوری اسلامی مواجه شده و به فضل الهی نصرت نهایی نزدیک است، استکبار جهانی تمام تلاش خود را از طریق نیروهای طرفدار خود در ایران و همچنین دولت‌های مستبد منطقه و با ابزار رسانه‌ای امپراتوری خود به کار خواهد گرفت که در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری به افکار ملت بزرگ ایران چنین وانمود نمایند که خط سازش تنها مسیر پیشروی کشور است. بی‌تردید ملت بزرگ ایران با بصیرت مثال زدنی آن در اطاعت تام تمام از رهبر بصیر،حکیم و مقتدر خود در این انتخابات نیز توطئه دشمن را نقش بر آب خواهد کرد.

2- فتنه‌گران که بر دستیابی به اهداف پلید خود هشت ماه بر این نظام هزینه‌های هنگفتی را تحمیل کردند اینک در تلاش‌اند که از تنفر اجتماعی نسبت به جریان انحراف، چنین وانمود کنند که ملت برای حل معضلات و مشکلات مدیرتی خود به سوی آنان گرایش پیدا کرده و یا خواهد کرد، غافل از اینکه اهل بصیرت معتقدند که فتنه و انحراف دو روی یک سکه و هر دو برای تسلیم ملت ایران در مقابل آمریکای جنایتکار به حرکت درآمده اند. ملت بزرگ ایران نیک می‌داند که اگر قرار بود نزدیکی و قرابت با سرمایه‌داری غربی حلال مشکلات کشورمان شود، کشور مصر که با انعقاد قرار داد کمپ دیوید دوست 35 ساله آنها شده است و سیاست خارجی و داخلی خود را با دیکته آمریکایی‌ها به حرکت در می‌آورد، امروز از نظر اقتصادی، علمی، سیاسی و اجتماعی، حداقل باید وضعیتی مشابه جمهوری اسلامی داشته باشد، در صورتی که همه آگاهانه اقرار دارند که قیاس امروز جمهوری اسلامی ایران با کشور مصر که از لحاظ گوناگون همسنگ ایران اسلامی است، قیاس مع‌الفارقی است. بنابراین ملت بزرگ ایران و نخبگان آنها در انتخابات پیش رو با حذف فتنه و انحراف از اثرگذاری در سیاست کلان و خرد جمهوری اسلامی ایران، فضای سیاسی منطقه بیداری اسلامی را بیش از گذشته آماده خروش ملت‌های مسلمان علیه دولت‌های مستبد و استکبار جهانی خواهد کرد.

3- اینک که اصحاب فتنه و حلقه انحرافی در یک هم پوشانی مشترک تلاش دارند که مسیر مقاومت و حمایت از دوستان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان را به مسیر سازش با استکبار جهانی تبدیل نمایند، حجت را بر نیروهای انقلاب در جلوگیری از تفرقه و تشدد تمام نموده است، لذا بر موثران و هدایت‌گران جریان‌های اصیل انقلاب اسلامی فرض است که حول محور ولایت امر و در تاسی از رهنمودها و فرامین معظم له، به اشتراک نظر رسیده و برای روی کار آوردن دولتی جامع‌نگر که بتواند از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد اهداف عالیه انقلاب اسلامی به خصوص تبدیل قدرت بالقوه بین‌المللی جمهوری اسلامی به یک قدرت بالفعل بین المللی و همچنین طراحی و پایه‌ریزی تمدن نوین اسلامی با ایجاد و استقرار الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت به عنوان مدل ایرانی آن، از هرگونه تلاشی دریغ ننمایند. بی‌تردید هرگونه اشتباهی در این صحنه که استکبار جهانی تمام نیروهای خرد و درشت خود را برای منع حرکت انقلاب اسلامی فراخوان کرده است، اشتباهی استراتژیک و نابخشودنی است. همه باید بدانند که اینک زمان خرده گرفتن و گلایه کردن از یکدیگر نیست، باید با توکل به خدای بزرگ و با تاسی از فرامین ولی امر مسلمین از این فتنه بزرگ تر از فتنه 88، نیز انقلاب به سلامت عبور نماید.

4- در برگزاری انتخابات و به‌خصوص احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری که حداقل چهار سال مسئولیت قوه مجریه را برعهده دارد، فقهای عظیم‌الشان و حقوقدانان محترم شورای نگهبان وظیفه‌ای خطیر بر عمل به قانون برعهده دارند و امید است که صرف نظر از هرگونه هیاهو، تنها کسانی را با احراز صلاحیت آماده برعهده گرفتن این امر خطیر نمایند که سابقه اجرایی و فکری آنها منطبق با یک رئیس‌جمهور دولت انقلابی باشد که علاوه بر سلامت فکر و اندیشه از توانمندی، چابکی و روحیه جوان برای ایفای مسئولیت برخوردار باشد.

5- آخرین تذکر فرزندان انقلابی ملت بزرگ ایران که در سنگرهای دانشگاه مشغول خدمت‌اند، این است که مسئولین محترم ذیربط و به وی‍ژه مسئولین محترم دستگاه قضایی با رعایت عدل و انصاف با قانون‌گریزی و قانون شکنی‌های برخی مسئولین که متاسفانه برخلاف سوگند خود مبنی بر عمل به قانون اساسی و قوانین موضوعی جمهوری اسلامی عمل نمایند، خود را ملاک قانون فرض و در بسیاری از صحنه ها با تخطی آشکار و صریح از قانون، عواطف پاک ملت قهرمان ایران را جریحه دار می‌نمایند، با رعایت عنصر زمان، برخوردی قانونی صورت‌گیرد تا علاوه بر اینکه اصل مساوی بودن همگان در مقابل قانون را برجسته می‌نماید، عبرتی باشد که در آینده فراروی همگان برای رعایت نظم و قانون باشد.

در پایان ضمن تشکر از ملت بزرگ ایران و نخبگان آنها در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، از خداوند بزرگ مسئلت می‌نماییم که این ملت و رهبری مقتدر و عظیم الشان آن را در خلق حماسی سیاسی سال 92 پیروز و سربلند گرداند و دوستان انقلاب اسلامی در جهان را به پیمودن راه بلند رهایی ملت‌های اسلامی و مستضعف جهان از سلطه استبداد و استکبار جهانی امیدوار نماید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها