امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79514
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۱
تعداد بازدید: 45
«عارف‎الله پشتون» عضو ستاد انتخاباتی زلمی رسول و عضو مجلس سنای افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، ...

«عارف‎الله پشتون» عضو ستاد انتخاباتی زلمی رسول و عضو مجلس سنای افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت: زلمی رسول تاکنون در مورد ائتلاف خود با تیم عبدالله چیزی نگفته است.

پشتون افزود: تیم انتخاباتی زلمی رسول از این ائتلاف اطلاعی ندارد اما ممکن است در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود با کاندیدای دیگری ائتلاف کند.

این در حالی است که عبدالله عبدالله، کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان گفته است که با زلمی رسول، در صورت که انتخابات به دور دوم برود، ائتلاف خواهد کرد.

تیم کنونی رسول در دور دوم انتخابات با وی همکار نیستند

عضو ستاد انتخاباتی رسول در ادامه گفت: در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم کشیده شود و زلمی رسول با کاندیدای دیگری ائتلاف انجام دهد، تیم کنونی با وی نخواهند بود.

پشتون افزود: شورای رهبری تیم رسول متشکل از 19 نفر است که برخی از آن‎ها تصمیم گرفته‌اند تا در دور دوم انتخابات با این کاندیدا نباشند.

وی در مورد علت این تصمیم اعضای رهبری ستاد رسول چیزی نگفت، اما تأکید کرد که امیدوار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در دور اول نتیجه مثبتی دهد.

ائتلاف، در دور دوم انتخابات عبدالله را به پیروزی می‎رساند

عارف الله پشتون با اشاره به شایعه ائتلاف میان عبدالله و رسول اظهار داشت که این ائتلاف می‎تواند آرای ملت افغانستان را به سمت مشخصی ببرد.

به باور این عضو ارشد ستاد رسول، در صورتی که این 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در دور دوم انتخابات ائتلاف کنند، این ائتلاف عبدالله را به پیروزی خواهد رساند.

وی تأثیر این ائتلاف بر روحیه مردم این کشور را مثبت عنوان کرد و گفت که ملت افغانستان در مورد این ائتلاف‎ها خوشبین هستند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بخوبی برگزار خواهد شد

پشتون در ادامه با اشاره به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت: در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم کشیده شود، این انتخابات نیز بخوبی برگزار خواهد شد زیرا مردم این کشور با شرکت در دور دوم انتخابات به کاندیدای مورد نظرشان رأی خواهند داد.

این عضو مجلس سنای افغانستان تصریح کرد: نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز توانایی کامل برای تأمین امنیت دور دوم انتخابات را دارند و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد.

این در حالی است که نتیجه مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در چهارم اردیبهشت اعلام خواهد شد و قرار است نتیجه نهایی این روند پس از 20 روز بررسی شکایت‎های انتخاباتی در 24 اردیبهشت اعلام شود.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها