امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79515
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۲
تعداد بازدید: 29
محسن دارایی سخنگو و مدیر خرید تضمینی گندم، برنج و چای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این ...

محسن دارایی سخنگو و مدیر خرید تضمینی گندم، برنج و چای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: از مجموع ۷ استان بوشهر، خوزستان، فارس، کرمان، هرمزگان، ایلام و سیستان و بلوچستان اطلاعات ۵ استان وارد سامانه بانک سپه شده و قابلیت پرداخت وجه به کشاورزان را پیدا کرده است. 

سخنگوی خرید تضمینی گندم افزود: تا امروز 50 هزار تن گندم و به عبارتی 6 هزار و 73 محموله در 21 مرکز تحویل شده که مجموعا به ازای آن حدود 530 میلیارد ریال به حساب کشاورزان این 5 استان وارد شده است.

دارایی تصریح کرد: استان‌های هرمزگان و کرمان از جمله استان‌هایی محسوب می‌شوند که نسبت به سال گذشته حدود 2 هفته برداشت محصول به خاطر گرمای هوا زودتر از پیش‌بینی انجام شده است، به طوری که سال گذشته کشاورزان این استان‌ها 15 اردیبهشت محصولشان را به سیلوها تحویل داده بودند.

سخنگو و مدیر خرید تضمینی گندم، برنج و چای کشور افزود: پول خرید تضمینی گندم بلافاصله پس از وصول اطلاعات به شعبات بانک سپه به حساب گندم‌کاران واریز می‌شود.

وی همچنین گفت: بانک سپه امسال برای چهارمین سال پیاپی، مسئولیت خرید چای کشور را مانند گندم و برنج بر عهده دارد و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی مبلغ 100 میلیارد تومان برای خرید چای مصوب کرده‌اند.

دارایی تصریح کرد: عملیات خرید چای از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و هم‌اکنون شروع برداشت برگ سبز چای بهاره آغاز شده و امیدواریم که معاونت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان چای کشور منابع خرید چای سبز را تأمین اعتبار کرده و به حساب بانک سپه واریز کنند.

وی افزود: قیمت خرید جای درجه هر کیلوگرم 1800 تومان و چای درجه 2 هر کیلو هزار تومان است که در مقایسه با سال قبل 100 درصد قیمت خرید تضمینی افزایش یافته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار