امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79529
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۵
تعداد بازدید: 57
علیرضا داوودنژاد کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران درباره دلیل عدم حضور قهرمان در سینمای ایران به خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

علیرضا داوودنژاد کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران درباره دلیل عدم حضور قهرمان در سینمای ایران به خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سینمایی می‌تواند درباره قهرمان فیلم بسازد که قهرمانی را تجربه کند وگرنه قهرمانانش توخالی و پوچ از آب در می‌آیند.

وی ادامه داد: تجربه قهرمانی برای سینما این است که بتواند قلمرو و مخاطبان خود را حفظ کند،  و ابتکار عمل در بازار داخلی خود را از دست ندهد.

کارگردان فیلم های «مرحم» و «کلاس هنرپیشگی»خاطر نشان کرد: سینمای ایران که امروز ابتکار عمل را حتی در بازار داخلی به رقیبان در ماهواره و بازار سیاه فیلم‌های ویدئویی واگذار کرده است و آمار مخاطبانش چه در داخل و چه خارج قابل مقایسه با آمار مخاطبان فیلم‌ها و سریال‌های ترکی، کره‌ای، چینی، اروپایی، آمریکایی و غیره نیست؛ نمی تواند تجربه ای از قهرمانی داشته باشد و از کوزه همان برون تراود که در اوست.

وی افزود: هر وقت ما توانستیم لااقل جلوی تکثیر غیرقانونی فیلم های خودمان را بگیریم و حقوق نمایش برای فیلم خود تعریف کنیم، هر وقت توانستیم جلوی به تاراج رفتن دارایی هایمان را بگیریم و از نمایش‌های غیرقانونی این فیلم‌ها در مکان‌های مختلف از جمله اینترنت، ماهواره و این قبیل جاها جلوگیری کنیم به این معناست که به حرفه خودمان مسلط هستیم و می‌توانیم از خود دفاع کنیم.

او در ادامه اظهار داشت: سینمایی که نمی‌تواند از خود دفاع کند چطور می‌تواند قهرمانی زنده، اثرگذار و باور‌پذیر داشته باشد.

وی درباره مشکلات دیگری که باعث خروج قهرمان از فیلم های ایرانی شده است گفت: هر مشکل دیگری هم هست در ادامه ناتوانی سینمای ایران در دفاع از هویت و بقای خودش است. اگر این توانایی در سینمای ایران پیدا شود که بتواند از خود دفاع کند باعث حل شدن خیلی از مشکلات از جمله فقدان قهرمان در سینما می‌شود.
انتهای پیام /
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها