امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7953
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین وحید‌خراسانی امروز در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین وحید‌خراسانی امروز در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم اظهار کرد: معاویه منشأ گمراهی در اسلام بود و از بیت‌المال مسلمانان برای جعل حدیث استفاده می‌کرد و برای این کار به محدثان و مورخان مبالغی را پرداخت کرد.

وی افزود: حجر بن عدی که صحابی بزرگوار حضرت محمد(ص) و امیر مومنان(ع) بود توسط معاویه به شهادت رسید؛ امروز هم کفر و الحاد دست به دست هم دادند و قبر او را در دمشق تخریب کردند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اینها حقایقی است که باید به همه عالم برسد؛ ابن اثیر که رجال‌شناسی مطرح در نزد همه مذاهب اسلامی است وقایع تاریخی آن دوران را به خوبی بیان کرده است.

وی با بیان اینکه وهابیت کفری در لباس اسلام و الحادی در صورت ایمان است گفت: در تاریخ آمده است که وقتی عایشه بر معاویه وارد شد در جواب سلامش به او پرخاش کرد و به خاطر کشتن حجر بن عدی به او اعتراض کرد و در جواب شنید که این کار را برای مصحلت اسلام انجام دادم.

آیت‌الله وحید خراسانی عنوان داشت: بر اساس روایت ابن اثیر عایشه در جواب معاویه گفت کسی را کشتی که حضرت محمد(ص) در مورد او فرمود آنها جزو عبادالله هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به جنایت صورت گرفته در تخریب قبر حجر بن عدی تصریح کرد: آیا وهابیت دروغین قدرت پاسخگویی به این کار را دارد؟

وی ادامه داد: عبدالله بن عمر وقتی خبر شهادت حجر را شنید از ناراحتی صیحه‌ای کشید؛ امروز باید بدانیم قبر چنین صحابی بزرگی که دارای جایگاه والایی در میان مسلمانان بود خراب شده است.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان اینکه تخریب قبر حجر بن عدی بر خلاف فتوای چهار نفر از سران مذاهب اهل سنت صورت گرفته است ابراز کرد: عامل معاویه در خراسان وقتی خبر قتل حجر را شنید از خداوند طلب مرگ کرد و در همان مجلس هم مرد.

این مرجع تقلید گفت: امروز الحاد و کفر دست به دست هم داده‌اند تا بر شیعیان فشار بیاورند و برای همین چنین جنایتی مرتکب شده‌اند؛ حجر کسی است که دعای او از درگاه خداوند رد نمی‌شد.

وی با بیان اینکه حجر بن عدی در زمان شهادت حضرت علی(ع) حاضر بود خاطرنشان کرد: حجر به ایشان گفت اگر مرا قطعه قطعه کنند و در آتش بیندازند دست از تو بر نمی‌دارم و علی(ع) هم دعایی بسیار والا برای او کرد به این مضمون که هیچ خیری در جهان نماند مگر اینکه تو موفق به انجام آن شوی.

آیت‌الله وحید خراسانی با اشاره به فرا رسیدن لیلة‌الرغائب عنوان داشت: همه مسلمانان وظیفه دارند دعا کنند که شر ملحدان و کفار از سر شیعیان سوریه و بحرین کوتاه شود.
انتهای پیام/78004/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار