امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7955
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مصطفی کواکبیان عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه 28 روز بعد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مصطفی کواکبیان عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه 28 روز بعد در ایران یک انتخابات مهم برگزار می‌شود، اظهار داشت: این انتخابات آنقدر مهم است که بر سرنوشت کشور تاثیر می‌گذارد.

وی دانشجویان را پیش قراول نشاط سیاسی جامعه دانست و افزود: این قشر می‌تواند،صحنه گردان فکری و فرهنگی جامعه باشد.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری اضافه کرد: همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از هیئت‌های اجرایی، نظارت، صدا و سیما، احزاب و کاندیداها باید برای خلق حماسه سیاسی در 24 خرداد ماه نقش پذیرفته و به وظیفه خود عمل کنند.

وی بر لزوم وارد شدن دانشجویان در امور جامعه تاکید کرد و گفت: ورود این قشر به عرصه‌های سیاسی و اجتماعی از توصیه‌های همیشگی امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.

کواکبیان با اشاره به اینکه نام دولت یازدهم خود را دولت اخلاق انتخاب کرده است، توجه به همه جنبه‌های زندگی بشر از جمله اخلاق را از دلایل این نامگذاری عنوان کرد.

وی تامین معیشت و معنویت به صورت همزمان از توانمندی‌های بالفعل مستتر در جامعه دانست و تصریح کرد: ذات انقلاب اسلامی در اخلاق است.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با مرور بندهایی از قانون اساسی اضافه کرد: رئیس جمهور در مراسم تحلیف خود ضمن سوگند به پاسداری از مذهب رسمی کشور متعهد به حفظ اخلاق هم می‌شود.

وی به افزایش بداخلاقی‌ها در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر اخلاق در جامعه رعایت می‌شد یکشنبه تلخ مجلس یا رویارویی روسای قوای سه‌گانه اتفاق نمی‌افتاد.

کواکبیان ریشه بداخلاقی‌های موجود در جامعه فعلی را در مناظره‌های انتخاباتی سال 88 دانست و اضافه کرد: این بداخلاقی‌ها در حال حاضر هم به صورت دیگر از جمله همراهی یک نفر برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد.

وی سوءاستفاده از اموال بیت‌المال را از دیگر موارد بداخلاقی‌های سیاسی موجود در جامعه برشمرد و گفت: طبق قانون هیچ کس نباید از جایگاه قانونی خود به له یا علیه کسی استفاده کند.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری به سوابق موضع‌گیری‌های خود در قبال حوادث سال 88 اشاره کرد و گفت: نخستین فردی بود‌م که گفتم‌ تقلب انتخاباتی نداریم ولی تخلف‌ها فراوان است.

وی با بیان اینکه نگران سلامت انتخابات نیست، تصریح کرد: همه نگرانی‌ها از تخلفات انتخاباتی است که آغاز شده است.

کواکبیان بد اخلاقی‌های سیاسی موجود در سایت‌ها را از جمله موارد تخلف مورد نظر خود عنوان کرد و افزود: این اقدامات تکدر خاطر فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران در حال حاضر با پنج مشکل اصلی مواجه است، اضافه کرد: کشور در پنج حوزه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، بین‌المللی و اداری با مشکلات عدیده‌ای رو به رو شده است.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه برای حل مشکلات پنج حوزه راه‌حل‌هایی به صورت تدوین شده آماده کرده است، تصریح کرد: در مجموع برای این مشکلات 50 برنامه تدوین شده ارائه شده است.

وی مهم‌ترین رکن برنامه اقتصادی خود را اشتغال دانست و گفت: می‌توان مشکل اشتغال کشور را با یک برنامه‌ریزی چهار ساله حل کرد.

کواکبیان استقلال بانک مرکزی، کنترل شناور ارز، کنترل واردات، جلوگیری از رشد نقدینگی و تورم را از راه‌حل‌ها تعریف شده برای حل مشکلات اقتصاد کشور عنوان کرد.

وی رعایت توسعه سیاسی، حفظ حقوق مردم، رعایت حقوق اقوام و اقلیت‌ها و حل نواقص قانون انتخابات را از دیگر برنامه‌های خود در صورت رئیس جمهور شدن اعلام کرد.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری اعتماد به هنرمندان داخلی و راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیون خصوصی را از دیگر برنامه‌های خود اعلام کرد.

وی بررسی برقراری رابطه با آمریکا را با مشورت مقام معظم رهبری از دیگر برنامه‌های اعلام شده خود در صورت رئیس جمهور شدن عنوان کرد و افزود: احیای برخی از ارگان‌ها از جمله سازمان برنامه و بودجه از دیگر برنامه‌هایش محسوب می‌شود.
انتهای پیام/73004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها