امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79552
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از اتمام زمان ثبت نام یارانه‌ها شاهد بودیم که با وجود تبلیغات صورت ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از اتمام زمان ثبت نام یارانه‌ها شاهد بودیم که با وجود تبلیغات صورت گرفته در رسانه ملی بیش از هفتاد میلیون نفر برای گرفتن یارانه اعلام نیازکرده‌اند که صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب به تشریح دلایل عدم استقبال مردم در انصراف از یارانه پرداخت.

وی در یادداشتی در روزنامه‌ اعتماد به بیان این مطلب پرداخته است و گفته:«با اینکه بسیاری از امنای دولت فعلی نیک می‌دانستند که چه فاجعه‌ای بر اقتصاد کشور می‌رود اما در مجموع دولت جدید هم جسارت و شهامت تصمیم‌گیری در مورد قطع یارانه‌ها را نداشت و آن را محول کرد به مجلس. مجلس هم مجددا آن را برگرداند به دولت. در این رفت و آمد ماه‌ها گذشت و اتفاقی نیفتاد و مصیبت همچنان ادامه پیدا کرد تا رسیدیم به فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها. از آنجا که هیچ مکانیزم علمی و سازوکار اصولی نه از جانب دولت و نه از جانب مجلس برای تشخیص یارانه‌بگیرها وجود نداشت، دولت فقط از مردم به صورت عام خواهش و تمنا کرد که آنها که تمکن مالی مناسبی دارند ثبت‌نام نکنند. اما استدعا، خواهش و تمنای دولت ظاهرا حاصلی به بار نیاورد و همانطور که پیش‌تر گفتیم بیش از 90 درصد مردم مجددا ثبت‌نام کرده‌اند».

وی در بخش دیگری از یادداشت خود ادامه داده است:«به زعم اصولگرایان، اگر مردم این دولت را قبول می‌داشتند و برایش تره خرد می‌کردند، محض گل روی دولت تدبیر و امید هم که شده بود دست کم بخشی از آن 19 میلیونی که به او رای دادند ثبت‌نام نمی‌کردند.حرف اصولگرایان اتفاقا درست است. اگر دولت از محبوبیت بالایی برخوردار می‌بود و اگر کسر قابل توجهی از مردم برای آن وزن و اعتباری قائل می‌شدند، در آن صورت میلیون‌ها نفر که واقعا هم نیازی به این 45500 تومان ندارند، نباید ثبت‌نام می‌کردند».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار