امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79578
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 39
محمود ملکوتی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد وضعیت ذخیره‌سازی و تامین کالاهای اساسی برای ...

محمود ملکوتی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد وضعیت ذخیره‌سازی و تامین کالاهای اساسی برای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: مسئولیت این موضوع با ستاد تنظیم بازار بوده و اقلامی مانند شکر، برنج، روغن، گوشت و نهاده‌های دامی در اولویت‌ها و برنامه‌های دولت برای مرحله دوم است.

رئیس اداره بودجه و امور تولید و بازرگانی معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان اینکه ذخیره استراتژیک برای تامین کالاهای اساسی انجام شده است، اظهار داشت: در برخی کالاها کسری وجود دارد که با نیاز‌سنجی از طریق تولیدات داخل و در صورت کمبود از طریق واردات تامین می‌شود.

ملکوتی خواه در پاسخ به این سوال که آیا قیمت نان در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: دولت تاکنون برای این موضوع تصمیمی نگرفته و همان شرایط قبلی بر قیمت نان حاکم است.

رئیس اداره بودجه و امور تولید و بازرگانی معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در مورد سبد دوم کالا بیان داشت: اطلاع‌رسانی این موضوع بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه بوده و در این راستا دستورالعملی از سوی این وزارتخانه تهیه شده که  بندی از آن عنوان می‌کند، اطلاع‌رسانی بر عهده مسئولان این وزارتخانه است.

وی تاکید کرد: در کارگروه مربوطه کالاها تعیین خواهد شد و پس از تصویب هیئت دولت در قالب دستورالعمل اجرایی می‌شود.

ملکوتی خواه در مورد تامین کالاهای مورد‌ نیاز در سبد کالای دولت گفت: قطعا برای جامعه هدفی که دولت مدنظر دارد برآوردها و پیش‌بینی‌ها صورت می‌گیرد و بر اساس آن اقلام در نظر گرفته می‌شود، اما تاکنون برای این موضوع تصمیم‌گیری نشده است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها