امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79580
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت پاکستان در سخنرانی امروز خود در مجلس سنای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت پاکستان در سخنرانی امروز خود در مجلس سنای پاکستان به این موضوع اشاره کرد که دولت قصد ندارد پروژه خط لوله صلح را متوقف کند.

وی افزود: به سبب تحریم‌های غرب علیه ایران، پروژه واردات گاز از این کشور به حالت تعلیق درآمده اما این موضوع هرگز به معنای توقف این پروژه نیست.

وزیر نفت پاکستان در ادامه اظهار داشت که بایستی درباره نحوه قرارداد ساخت خط لوله گاز مجددا با مقامات ایرانی مذاکره شود و درباره جریمه احتمالی در صورت تکمیل نشدن پروژه و تأمین هزینه تکمیل آن با مقامات ایرانی به توافق برسند.

اظهارات وزیر نفت پاکستان در حالی مطرح است که پیش از این آمریکا با معافیت این خط لوله از تحریم‌ها مخالفت کرده و سبب ایجاد ابهام در مورد آینده این خط لوله شده بود.

مقامات پاکستانی در حاشیه گفتگوهای استراتژیک دوجانبه در واشنگتن در نوامبر 2013، موضوع خط لوله صلح را مطرح کردند اما مقامات آمریکایی هیچ ضمانتی در مورد عدم اعمال تحریم‌ها به پاکستان ندادند.

یک ماه بعد، وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان در 9 دسامبر در سفر به ایران به مقامات ایرانی گفت که پاکستان نمی‌تواند این خط لوله را تا زمان برداشته شدن تحریم‌ها، تکمیل کند.

به گفته مقامات پاکستانی، نخست‌وزیر این کشور بار دیگر تلاش خواهد کرد تا مقامات ایران را متقاعد کند که تحریم‌های آمریکا مانع اصلی پیشبرد این خط لوله است و اسلام‌آباد خواهان دریافت گاز از ایران است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها