امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79583
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 20
مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت و اجاره بهای مسکن با ...

مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت و اجاره بهای مسکن با آغاز مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها افزایش می‌یابد گفت: در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها هیاهوی زیادی به راه افتاد که قیمت مسکن و اجاره بها افزایش می‌یابد اما این طور نشد،در نتیجه با تجربه‌ای که در مرحله اول هدفمندی به دست آمده در بازار مسکن نیز با اجرای مرحله دوم هدفمندی قیمت‌ها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: قیمت مسکن و اجاره بها در سال 91 رشد جهشی را تجربه کرده است بنابراین قیمت مسکن و به تبع آن اجاره بها حالا حالا نمی‌تواند تغییر آن چنانی داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه آنچه مسلم است این است که نرخ اجاره بها افزایشی نخواهد بود اظهار داشت: رشد قیمت مسکن و اجاره بها از شاخص تورم کمتر خواهد بود و این یک امر طبیعی است.

قلی خسروی در پاسخ به این سؤال که وزیر راه و شهرسازی به تازگی اعلام کرده ورود دولت به بازار اجاره بها اشتباه است،گفت: بنده نیز معتقد هستم که ورود دولت به بازار اجاره بها درست نیست چرا که به هر میزان که در مورد مسکن و پیرامون آن کمتر اظهارنظر شود بهتر است.

سرپرست کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور ادامه داد: برخورد تعزیراتی با اجاره بهای مسکن که در سالهای گذشته مطرح و اجرا شد نه تنها موفق نبود بلکه باعث ایجاد مشکلاتی در بازار شد.

وی افزود: اجرای طرح تعزیراتی اجاره بها دخالت مستقیم در مالکیت است در حالی که در اسلام مالکیت محترم است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها