امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79589
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد محمدولی قرنی اولین رییس ستاد ارتش پس از ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد محمدولی قرنی اولین رییس ستاد ارتش پس از انقلاب، صبح امروز با حضور جمعی از فرماندهان و همرزمان این شهید

بزرگوار برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صفایی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: شهید قرنی در زمان شاه درجه سرلشکری داشت ولی به دلیل اعتقاداتش و مخالفت با رژیم شاه خلع درجه و از ارتش اخراج شد.

وی افزود: در آن زمان او وضع مالی خوبی نداشت و به سختی زندگی را می‌گذراند که یک روز یک نظامی از دربار به منزل او آمد و یک چک به مبلغ 30 هزار تومان به او داد و گفت که از دربار آمده و شنیده است که قرنی در وضع نابسامانی قرار دارد. او همچنین به قرنی گفت چک را اعلیحضرت به پاس حضورت در ارتش داده اما شهید قرنی چک را نمی‌گیرد و اعلام می‌کند نیازی به آن ندارد.

صفایی ادامه داد: فرستاده دربار دوباره می‌گوید که من وضع شما را می‌دانم. این نیز عطیه همایونی است و اگر او را برگردانم اعلیحضرت ناراحت می‌شود اما باز شهید قرنی او را قبول نمی‌کند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: با این تفاسیر هیچ کس نمی‌تواند اراده چنین فردی را بشکند. قرنی معتقد بود که آن نظام باید از بین برود. حال چطور می‌توانست چک را قبول کند.

وی همچنین به دوران پس از انقلاب اشاره و تصریح کرد: قرنی 43 روز رئیس ستاد ارتش بود و به خوبی آن را اداره کرد اما با کمال تاسف دولت موقت و مهدی بازرگان اخبار نادرستی دادند و به او گفتند استعفا دهد و او این کار را کرد. متن استعفا نامه قرنی خون جگری است که بر روی کاغذ آمده است.

صفایی همچنین به زمان ترور این شهید بزرگوار اشاره و تصریح کرد: در آن روز دو نقاش به همراه یک کودک مشغول کار در خانه شهید قرنی بودند و محافظ قرنی به آنها تاکید کرده بود که در را بر روی هیچ کس باز نکنند اما در آن روز پس از صدای درب آن کودک درب را باز کرد و دو فرد مسلح از گروهک فرقان به داخل خانه آمدند و محافظ شهید قرنی را خلع سلاح و آن شهید بزرگوار را به گلوله بستند.

وی افزود: محافظ شهید قرنی تعریف می‌کرد که می‌دانستم او زنده نمی‌ماند اما برای اینکه در مقابل همسر و فرزندش جان ندهد سوار ماشینش کردند و به سمت بیمارستان رفتند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: محافظ شهید قرنی همچنین اعلام کرد آخرین جمله‌ای که شهید قرنی در داخل اتومبیل گفت، این بود که «عاقبت آمریکا من را کشت». همه می‌دانیم که ظاهرا یک جوان ایرانی قرنی را به شهادت رساند اما او از کجا و توسط چه کسانی فریب خورد. بعد از اینکه لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد، مشخص شد که گروهک فرقان از آنجا ارتزاق فکری و تسلیحاتی می‌شده است.

صفایی تصریح کرد: مانند الان که تکفیری‌ها فریب‌خورده آمریکا هستند و خود را یک سوپرمسلمان می‌دانند اما باید بدانند که به عنوان مثال یک صحنه فیلم آنها که سینه سرباز سوری را می‌شکافد و کبد آن را به دندان می‌کشند بیش از میلیاردها دلار تبلیغات ضد اسلامی آمریکا تاثیرگذار است.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها