امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79593
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،دولت برای کنترل وضعیت بازار در آستانه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با ابلاغ بخشنامه‌ای تصمیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،دولت برای کنترل وضعیت بازار در آستانه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با ابلاغ بخشنامه‌ای تصمیم گیری در مورد نحوه تنظیم قیمت و توزیع کالاهای اساسی در بازار را بر عهده کارگروه کنترل بازار گذاشت.

در بخشنامه جدید دولت آمده است: به استناد اصل صد و سی و هشت قانون اساسی، فهرست کالاهای اساسی و حساس مشمول طرح تنظیم بازار به دو گروه تقسیم و مسئولیت تصمیم‌گیری در این زمینه به کارگروه کنترل بازار محول شد.

کالاهای اولویت اول شامل گوشت قرمز، گندم، آرد، نان، برنج، روغن نباتی، شکر، کره، جو، ذرت، کنجاله سویا، گوشت مرغ، شیر خشک صنعتی، شیر خام، کود اوره،‌کود فسفات و پتاس از کالاهای موضوع ماده 4 قانون تعزیرات حکومتی، مصوب سال 1367 محسوب می‌شوند.

کالاهای اولویت یک کالاهایی هستند که مجموعه اقدامات تنظیم بازار شامل نحوه تعیین قیمت،‌ تامین اعم از تولید داخلی و وارداتی، تعیین تعرفه، موجودی، قیمت توزیع، نظارت و بازرسی بر آنها و سایر عوامل موثر بر ثبات بازار در مورد آنها عمل می شود.

بر اساس این گزارش، هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص اقدامات تنظیم بازار این اقلام اولویت اول و همچنین اجرای طرح های ذخیره سازی توسط کارگروه تنظیم بازار موضوع تصمیم نامه 19 بهمن ماه سال گذشته نمایندگان ویژه رئیس جمهور انجام می‌شود.

کالاهای اولویت دوم شامل پنیر، ماست، تخم مرغ، واکسن دامی، کاغذ چاپ و مطبوعات، روغن موتور، LAB ، دوده، لاستیک، پلی‌اتیلن، شمش فولادی، انواع ورق، میلگرد، تیرآهن، مس کاتد، شمش آلومینیوم، سرب، سیمان خاکستری، کاشی، شیشه جام، خودرو سبک، تراکتور و کمباین، یخچال و فریزر، ماشین لباس شویی و تلویزیون می شود.

بر اساس تبصره‌ای که در این نامه وجود دارد، تصمیم‌گیری در مورد بند دوم شامل کالاهای اولویت دوم مشمول رصد، پایش مداوم روند تأمین و توزیع موجودی و قیمت بازار و در صورت ضرورت مطابق قوانین و مقررات مربوط اقدام می‌‌شود.

همچنین بر اساس این مصوبه، هر گونه جابه‌جایی، حذف و یا اضافه شدن اقلام مذکور در گروه‌های اول و دوم با پیشنهاد کارگروه تنظیم بازار و تصویب ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها