امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79597
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، اولین نشست رهبران دو جنبش حماس و فتح شاهد پیشرفت چشمگیر در مذاکرات برای تحقق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، اولین نشست رهبران دو جنبش حماس و فتح شاهد پیشرفت چشمگیر در مذاکرات برای تحقق آشتی ملی بین فلسطینیان بود.

براساس گزارش‌های رسیده در جریان گفت‌وگوهای صورت گرفته 2 طرف به توافق رسیدند تا رایزنی‌های خود برای تشکیل دولت را به شرط آنکه بیش از 5 هفته به درازا نکشد، آغاز کنند.

بر همین اساس مقرر شد تا پس از آن ظرف 6 ماه رایزنی‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاستی صورت گیرد، مشروط بر اینکه این انتخابات نهایتا تا 15 ژانویه سال 2015 میلادی برگزار شود.

پس از این دیدار که اولین نشست رهبران دو گروه حماس و فتح به شمار می‌آید، قرار است، صبح امروز به وقت غزه دومین دیدار نیز برگزار شود. در این نشست قرار است، پرونده سازمان آزادیبخش فلسطین و همچنین راه‌های ملحق شدن دو جنبش جهاد اسلامی و حماس مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

«عزام الاحمد»، رئیس هیأت جنبش فتح و عضو کمیته مرکزی این جنبش در سخنانی تاکید کرد که مهمترین موضوع در مذاکرات آشتی ملی از سرگیری نشست کمیته فعال سازی سازمان آزادیبخش فلسطین برای اجرای وظایف محوله بر آن جهت هموار کردن زمینه الحاق دو جنبش جهاد اسلامی و حماس به سازمان آزادیبخش فلسطین است.

الاحمد اذعان کرد که دولت آمریکا پیشتر در روند آشتی ملی با اعمال فشار بر  محمود عباس، رئیس تشکیلات خود گردان و تهدید به قطع کمک‌ها به تشکیلات سنگ‌اندازی کرده بود.

از سوی دیگر اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت مردمی حماس نیز از خطرات دو دستگی و اختلافات فلسطینیان سخن گفته بود و برای تحقق آشتی ملی نیاز به عزم جدی و راسخ است.

وی تاکید کرد که جنبش حماس آشتی ملی فلسطینیان را ضرورتی ملی می‌داند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها