امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 796
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 282
«عبدالله اشعل» معاون وزیر امور خارجه سابق مصر در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در قاهره تأکید کرد که روابط تهران و قاهره ...

«عبدالله اشعل» معاون وزیر امور خارجه سابق مصر در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در قاهره تأکید کرد که روابط تهران و قاهره از اهمیت خاصی برخوردار است که به سود منافع دو کشور مخصوصاً منافع مصر است.

اشعل با اشاره به عمق روابط تاریخی میان دو ملت از حضور گردشگران ایرانی در مصر استقبال کرد و افزود که همه اقشار مردم مصر از حضور برادران ایرانی در مصر استقبال می‌کنند و اعتراضاتی که اخیرا صورت گرفته گروه کوچکی را نمایندگی می کند و نماینده دیدگاه مردم مصر نیست.

وی همچنین اعتراضات اخیر جریان‌های سلفی به روابط ایران و مصر را محکوم کرد و افزود: دیدگاه جریان سلفی نسبت به این مسأله بسیار تنگ نظرانه است و آنها باید بر اساس حفظ منافع مردم مصر و ایران در دیدگاه خود تجدید نظر کنند.

معاون وزیر امور خارجه سابق مصر همچنین خاطرنشان کرد که «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر خواهان ارتقای روابط تهران و قاهره به بهترین شکل ممکن و در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی است.

اشعل یادآور شد که تحقق این مسأله تنها با گذر زمان امکان پذیر است و جریان‌های سلفی باید با توجه به آنچه کشور با آن روبرو است از ایجاد تنش امتناع کنند.

در پی اولین سفر گردشگران ایرانی به مصر بعد از چند دهه جریان‌های سلفی این کشور به این مسأله اعتراض کرده بودند و شایعاتی مبنی بر لغو پروازهای گردشگران ایرانی به مصر منتشر شده بود.

«ایهاب فهمی» سخنگوی دولت مصر گفت که کشورش تحت تأثیر فشار افراطی‌ها پروازهای گردشگری ایران به قاهره را تعلیق نکرده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها