امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7960
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مصطفی کواکبیان عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مصطفی کواکبیان عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه قبل از روز رای‌گیری اسامی یک سوم از وزرای کابینه خود را اعلام می‌کند، اظهار داشت: معرفی افراد کابینه به دلایلی از جمله لزوم گرفتن رای اعتماد از مجلس کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه از یک سال پیش فعالیت‌های انتخاباتی خود را به همراه حزب مورد حمایتش آغاز کرده است، افزود: پس از طی مراحل مختلف حزب مردم‌سالاری رای به حضورم در عرصه انتخابات دادند.

*دولت‌های گذشته معایب و مزایایی داشته‌اند

دبیر کل حزب مردم‌سالاری در پاسخ به سئوالی در مورد معایب دولت‌های قبلی گفت: اگر منظور دولت نهم و دهم است، بی‌برنامه بودن، عدم پذیرش قانون، تخلف‌ و بی‌انضباطی مالی، یکه‌سالاری رئیس دولت و تعطیل بودن استفاده از عقل جمعی از بارزترین معایب دولت‌های نهم و دهم بوده است، هر چند این دولت خدماتی هم در حد و وسع خود آنجام داده است.

وی شاهد عدم استفاده از خرد جمعی را درد دل وزاری اخراجی دولت دانست که به محض مخالفت با یکی از نزدیکان رئیس جمهور عذرشان خواسته شده است.

کواکبیان با بیان اینکه دولت‌های قبل از نهم و دهم هم معایبی داشته‌اند، تصریح کرد: اعمال مثبت در دولت خاتمی بیشتر از معایب آن بوده است و به همین نسبت می‌توان انتقادات و اشکالاتی به دولت هاشمی گرفت.

وی با بیان اینکه در مورد کناره‌گیری از انتخابات به نفع هاشمی باید حزب تصمیم بگیرد، اضافه کرد: شورای مرکزی تا پایان هفته در این مورد تصمیم‌گیری می‌کند.

*ای کاش در برخورد بین ضد انقلاب و معترضان تفکیک می‌شد

دبیر کل حزب مردم‌سالاری در پاسخ به سئوال دیگری در مورد حوادث سال 88 تصریح کرد: ای کاش در آن زمان بین ضد انقلاب منافق و کسانی که شبهه انتخاباتی داشتند تفکیک به وجود می‌آمد که این چنین نشد.

وی با تاکید بر مجازات هتاکان به ساحت سیدالشهدا در روز عاشورا تصریح کرد: متاسفانه در آن زمان همه چیز با هم قاطی شده و با امنیتی شدن فضا، فرقی بین معترضان به نتایج انتخابات با ضد انقلاب گذاشته نشد.

کواکبیان پرداخت سهام عدالت در شب انتخابات را از جمله تخلف‌های انتخاباتی دور دهم ریاست جمهوری اعلام کرد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد عدم حمایت جریان اصلاحات از رئیس جمهور شدنش گفت: دو طیف اصلاحات در ایران وجود دارد که یکی از ورود هاشمی حمایت کرده ولی گروه دیگر ضمن استقبال از ورود وی هنوز اعلام نظری در این مورد نکرده است.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه واردات مهم‌ترین ضربه را به اشتغال کشور وارد می‌کند، تصریح کرد: مسئولان دولت خود از واردات میلیاردها دلاری برای تنظیم بازار خبر می‌دهند که در واقع هر یک دلار واردات به معنای از بین رفتن یک شغل است.

وی به خالی بودن سوله‌ها در شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: گران بودن مواد اولیه و عدم حمایت از طرف دولت در قیمت‌گذاری کالاهای تولید شده موجب روانه شدن منابع مالی به سمت ارز، مسکن و یا خودرو شده است.

*وجود 11 میلیون بیکار در کشور

کواکبیان از وجود 11 میلیون بیکار تحصیل کرده در کشور خبر داد و افزود: جلوگیری از واردات کالا موجب تشویق سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در امور تولید که منبع اصلی اشتغال است، می‌شود.

وی به ضربات وارد شده به ارزش پول ملی اشاره و تصریح کرد: با اقدامات انجام شده ارزش پول ملی طی سه ماه  70 درصد کاهش یافت.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری اقتصاد علمی را از راه‌حل‌های خود برای حل مشکلات اقتصادی کشور دانست و اضافه کرد: سرمایه‌گذار باید مورد احترام باشد.

وی با بیان اینکه مخالف حاکمیت سرمایه‌گذار بر مناسبات اقتصادی و سیاسی کشور است، اضافه کرد: این نوع حاکمیت مانع تحقق عدالت اجتماعی در جامعه می‌شود.

کواکبیان در پاسخ به سئوالی در مورد اقداماتش در زمان نمایندگی مجلس گفت: بارهای وزرا را برای توضیح به مجلس فراخواند، ضمن اینکه طرح استیضاح رئیس جمهور هم آماده شده بود که عمر مجلس هشتم کفاف پیگیری را نداد.
انتهای پیام/73004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها