امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79600
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور، دقایقی پیش با به صدا در آوردن زنگ جلسه، شروع شد. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور، دقایقی پیش با به صدا در آوردن زنگ جلسه، شروع شد. بنابراین، تعداد نماینده‌ها نیز به حد نصاب خود رسیده است، موضوعی که به دلیل تحقق آن، «نبیه بری» از تمامی نماینده‌ها خواسته بود در این جلسه حضور یابند.

14:03-- مجموع آراء: 124 رأی - آراء سفید: 23 رأی - آراء جعجع: 24 رأی - اراء هنری الحلو: 6 رأی

14:02 -- چهار نماینده در این جلسه غایب هستند. سعد الحریری، عقاب صقر، إیلی عون وخالد الضاهر.

14:00 -- رأی‌گیری انجام شد و شمارش آراء آغاز شده است.

13:30 -- آغاز جلسه به ریاست نبیه بری.

بر اساس قانون، رئیس جمهور باید بتواند از میان 128 نماینده پارلمان، حداقل رأی 86 نماینده را به خود جلب کند، در غیر این صورت، رای‌گیری به دور دوم کشیده می‌شود که در آن اکثریت نصف به علاوه یک حاضران (65 رأی) برای انتخاب رییس جمهوری، کافی است.

طبق «توافق طائف»، رئیس جمهور باید مسیحی، نخست وزیر از اهل تسنن و رئیس پارلمان نیز باید شیعه باشد.

تاکنون از میان نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری، تنها «سیمر جعجع» فرد نزدیک به جریان «14مارس» به طور رسمی اعلام نامزدی کرده و نام «میشل عون» رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان نیز از طرف جریان 8 مارس، جهت نامزدی ریاست جمهوری مطرح شده است.

همچنین ولید جنبلاط یکی از سران دروزی‌های لبنان و رئیس حزب سوسیالیست‌ترقی‌خواه این کشور نیز «هنری حلو» نماینده پارلمان را نامزد خود اعلام کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار