امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79630
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع خبری سوری از نام نویسی «ماهر عبد الحفیظ حجار»، در انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع خبری سوری از نام نویسی «ماهر عبد الحفیظ حجار»، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده و از وی به عنوان اولین نامزد این انتخابات یاد کردند.

ماهر عبد الحفیظ حجار دارای مدرک کارشناسی پژوهش زبان‌ها از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه حلب است که در کوی «البیاضه» یکی از کوی قدیمی شهر حلب به دنیا آمده است.

وی تا جوانی زندگی خود را در شهر حلب سپری کرد و پس از آن در سال 1984 به حزب کمونیست سوریه ملحق شد و فعالیت‌های سیاسیش در دانشگاه حلب به اوج رسید و علنی شد.

در سال 2000 از حزب کمونیست سوریه جدا شد و تشکلی از کمونیست‌های حلب را تشکیل داد و خود رهبری آنها را به دست گرفت. در سال 2003 میلادی به همراه برخی از رهبران حزب کمونیست کمیته ملی وحدت کمونیست‌های سوری را پایه‌گذاری کرد.

ماهر عبد الحفیظ حجار یکی از رهبراان کمیته ملی وحدت کمونیست‌های سوریه بود که در سال 2011 نام خود را به حزب «اراده مردمی» تغییر داد و به سمت دبیرکلی حزب منصوب شد.

در سال 2007 اینحزب در انتخابات مجلس نمایندگان از شهر حلب مشارکت داشت که در آن به پیروزی نرسید و به طور رسمی به نتایج آن اعتراض کرد.

در سال 2012 و در اوج بحران سوریه در انتخابات مجلس نمایندگان در قالب لیست «جبهه مردمی برای تغییر و آزادی» از شهر حلب مشارکت کرد و از حیث کسب آرا در شهر حلب جایگاه دوم را احراز کرد و به پارلمان راه یافت.

ماهر عبد الحفیظ حجار متاهل و دارای یک فرزند دختر است که در 23 آوریل 2014 نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را اعلام کرد.
 


 
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار