امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79637
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری‌های فلسطینی، اسماعیل هنیه امروز چهارشنبه در کنفرانس خبری که در پایان دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری‌های فلسطینی، اسماعیل هنیه امروز چهارشنبه در کنفرانس خبری که در پایان دیدار هیئت‌های جنبش فتح و حماس برگزار شد، پایان اختلافات گروه‌های فلسطینی را اعلام کرد.

وی در این کنفرانس خبری که در منزل وی در غزه برگزار شد، با بیان اینکه «بشارت پایان دوره اختلافات را به ملتمان می‌دهم» تاکید کرد که هیئت‌های فتح و حماس در جلسات گفت‌وگوی ملی، با مسئولیت‌پذیری و تمسک به وحدت رفتار کردند.
هنیه گفت: محمود عباس رایزنی‌ها برای تشکیل دولت وحدت ملی را از تاریخ توافق در مدت معین (۵ هفته) و به استناد توافق قاهره و اعلامیه دوحه آغاز خواهد کرد.
اسماعیل هنیه با بیان اینکه «مسئولیت تعیین موعد انتخابات را محمود عباس سپردیم تا انتخابات شش ماه پس تشکیل دولت برگزار شود و قرار شد که این مسئله در جلسه سازمان آزادی‌بخش بررسی شود که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی و شورای ملی همزمان برگزار شود.
نخست وزیر دولت منتخب حماس همچنین اعلام کرد که برای «فعال شدن و توسعه سازمان آزادی‌بخش فلسطین به منظور دنبال کردن ماموریت‌هایش که در توافق آمده است، در ظرف 5 هفته، توافق و بر برگزاری دوره‌ای جلسات سازمان آزادی‌بخش تأکید شد».
هنیه همچنین در خصوص مسائل امنیتی میان فتح و حماس نیز ، از کمیته آزادی‌های عمومی در کرانه باختری و غزه درخواست که تصمیم‌های اتخاذ شده و آنچه در توافق، در خصوص آزادی‌ها ذکر شده، اجرایی شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها