امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7964
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 68
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، نامه سرگشاده‌ای خطاب به آیت‌الله احمد جنتی ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، نامه سرگشاده‌ای خطاب به آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان منتشر کرد.
متن این نامه به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَااللَّهُ ثُم‌َّاسْتَقامُوا فَلا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاهُمْ یَحْزَنُونَ (سوره مبارکه احقاف - 13)
دبیر شورای محترم نگهبان

حضرت آیت‌الله جنتی دامت تأئیداته؛ سلام علیکم

جمهوری اسلامی ایران حرکت پر شتاب خود را از سال 57 آغاز کرده و با اتکا به نیروی مشروعیت بخش نظام ولایت فقیه و بصیرت و وفاداری مردم ایران، علیرغم دشمنی های خارجی و ریزش های یاران انقلاب در پیشبرد عدالت و گفتمان انقلاب اسلامی، حرکت رو به رشد خود را همواره ادامه داده است.

انقلاب اسلامی ایران با پیشرفت‌های متعدد مادی و معنوی خود، ادبیات و گفتمانی متفاوت از گفتمان سلطه و سلطه‌پذیری حاکم بر جهان ارائه داده است.

این حرکت رو به جلو و خستگی ناپذیر به واسطه موج خروشان مردم که به حقیقت، صاحبان اصلی انقلاب می باشند صورت پذیرفته است.

اکنون که نظام اسلامی ایران که حاصل مجاهدت‌های علما و شهدای آشکار و پنهانی است که با قطره قطره خون خود، ریشه‌های درخت تنومند حکومت اسلامی را آبیاری کرده‌اند؛ همچون گذشته به مرحله‌ای سرنوشت‌ساز نزدیک می شود.

یازدهمین دوره ریاست جمهوری با توجه به شرایط خطیر انقلاب در حوزه داخلی و خارجی ایران اسلامی و نقش برجسته‌ای که یک فرد لایق و دغدغه‌مند می تواند در پیشبرد اهداف متعالی چون پیشرفت و عدالت ایفا نماید، حساسیتی مضاعف نسبت به ادوار گذشته دارد.

حضرت آیت‌الله جنتی؛

مطابق اصل 115 قانون اساسی که بالادستی ترین سند قانونی کشور است، رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند، انتخاب گردد:

ایرانی الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوا، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور. 

مسئولیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری طبق اصل 99 بر عهده شورای نگهبان است؛ شورای نگهبان وظیفه شرعی و قانونی دارد تا با شجاعت و رعایت عدالت به احراز شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی اهتمام نموده و افراد صالحی را جهت انتخاب به مردم بصیر ایران معرفی نمایند.

مردم نظام اسلامی به فقها و حقوقدانان شورای نگهبان به مثابه امانتدارانی می نگرد که وظیفه مهم و سنگین احراز صلاحیت صلحای تصدی پست مهم ریاست جمهوری کشور اسلامی ایران را بر دوش می کشند.

دبیر محترم شورای نگهبان؛

با ثبت‌نام اشخاص متعدد به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری، چهره‌های نام‌آشنایی دیده و شنیده شدند که با ملاک های اصل 115 قانون اساسی فاصله ای دور دارند. دسته ای از این افراد در فتنه پیچیده ای که دشمنان داخلی و مزدوران داخلی آنان برای براندازی نظام تدارک دیده بودند نه تنها سکوت نکردند بلکه با نامه‌ها، سخنان و ایما و اشاره‌‌های خود ساز فتنه را کوک نمودند و آتش آن را شعله ور.

مردم ایران به اسناد خدشه‌ناپذیر نهادهای امنیتی دسترسی ندارد اما ما نامه سرگشاده 19 خرداد این حضرات را در پیش روی خویش داریم؛ نامه ای که با گلایه‌های بی محابا و تهدیدهای فراوان، خود چراغ‌ سبزی برای فتنه‌گران شد.

ما خطابه‌های آخرین نماز جمعه و سخنان متغایر با کلام رهبری برخی آقایان مدعی نجات کشور را مستنداً در اختیار داریم. ملت ایران چگونه می تواند کسی را که از سوی مردم برای نماز جمعه مقبول واقع نمی شود را مورد تأیید ببیند؟

دسته ای دیگر با سخنان و عملکرد خویش در حوزه بیت‌‌المال مسلمین نشان داده‌اند اگر چه ظاهری موجه دارند اما شرط امانت و التزام به اسلام و حسن سابقه را به وضوح ندارند. سخنانی از قبیل مکتب ایرانی، پایان یافتن دوره اسلام‌گرایی، برپایی مراسم پرخرج، استفاده از امکانات و موقعیت‌های دولتی برای تبلیغ خویش هم نیاز به سند پنهانی ندارد. جای تعجب از رئیس جمهوری است که فریاد حمایت از حقوق مردم، قانون اساسی و آزادی را سر می دهد اما بزرگ‌ترین حقوق مردم یعنی بی طرفی و رعایت عدالت درباره این چهره در معرض کاندیداتوری را رعایت نماید.

فقیه مجاهد و مبارز خستگی ناپذیر؛

ما به خوبی می دانیم مصلحت جایگاه رفیعی در اسلام دارد؛ مصلحت‌اندیشی موجب می‌شود امام معصوم برای حفظ کیان اسلام با حاکم جائر صلح نماید. مصلحت‌اندیشی و جذب حداکثری موجب می گردد تا رهبر جامعه اسلامی از برخی چهره‌های حداقلی برای پیشبرد اهداف انقلاب در برخی مناصب بهره ببرد و از همه مهم‌تر وجود شرط عدالت و آگاهی به مقتضیات زمان و مسائل روز در فقهای شورای نگهبان به طرز آشکاری وجود مصلحت در تصمیمات شورای نگهبان قانون اساسی را نشان می دهد اما خواسته ملت ایران این است، نباید تهدیدات و ارعاب افراد ناشایست موجب تغییر فرآیند تأیید صلاحیت‌ها گردد.

شورای نگهبان باید با اتکا به حمایت قاطع مردم، ملت ایران را در انتخاب گزینه اصلح از میان صالحان موجود یاری نماید. ما اعتقاد داریم عدم احراز صلاحیت برای تصدی پست ریاست جمهوری و خدمت به مردم چیزی از صلاحیت دغدغه مندان خدمت برای اسلام و مسلمین در سایر جایگاه ها و مناصب کم نمی نماید.

در پایان ما دانشجویان بسیجی در کنار ملت فهیم ایران اعلام می‌داریم، بارها و در برهه‌های مختلف رد صلاحیت دو دسته مذکور را به دفعات نشان داده‌ایم و اگر بنابر صلاح دید شورای محترم نگهبان و وجود مصلحت‌های پنهان و آشکار، اینان در عرصه انتخاب‌پذیری ریاست‌جمهوری قرار گیرند، قطعا دست رد ما به سینه آنان خواهد خورد و پرونده ناکامی‌ها و سرافکندگی‌شان را تکمیل خواهیم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار