امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79659
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای ضمن تبریک سالگرد تأسیس سپاه پاسداران اسلامی اظهار داشت: به رئیس ‌جمهور درباره برداشت 4.1 میلیارد دلاری از حساب درآمدهای نفتی تذکر می‌دهم و باید به این موضوع رسیدگی شود که دلیل برداشت از منابع مالی بلوکه شده در خارج از کشور چه بوده است و نکته دیگر اینکه این پول‌ها تاکنون وارد کشور نشده است.

وی افزود: باید توجه داشت 2.6 میلیارد دلار یا به عبارتی 6 هزار و 500 میلیارد تومانی که به ریال تبدیل شده در اقتصاد پول پرقدرت ایجاد می‌کند که این موضوع مانند تأمین منابع مالی مسکن مهر مشکلات اقتصادی به وجود خواهد آورد و دلیل اینکه برخی‌ها در مقابل این موضوع سکوت کرده‌اند نیز مشخص نیست.

نماینده قم در مجلس خاطرنشان کرد: دولت چرا موضوع برداشت 4.1 میلیارد دلاری را در قالب اصلاحی بودجه مطرح کرده است و این اقدام را از طریق ستاد تدابیر ویژه اقتصادی انجام داده است؟

امیرآبادی تصریح کرد: موضوع دیگر این است که مقرر شده بود مازاد فروش درآمدهای نفتی در سال 92 بعد از تامین سهم صندوق توسعه ملی و شرکت نفت برای تقویت بنیه دفاعی کشور هزینه شود بنابراین دولت درباره این مسئله باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون بودجه مجلس اضافه کرد: به رئیس‌ جمهور تذکر می‌دهم که در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها قانون را رعایت کند، به دلیل اینکه طبق قانون باید میزان درآمد خانوارهایی که یارانه به آنها تعلق می‌گیرد مشخص می‌شد و بایستی درباره آمار ثبت‌نامی‌ها نیز اطلاعات شفافی در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در ادامه یادآور شد: به وزیر ارشاد تذکر می‌دهم که به موضوع عدم چاپ «توافقنامه ژنو از نگاه نخبگان» رسیدگی کند و دلیل اینکه عنوان شده برای چاپ این کتاب باید بخشی از آن حذف شود نیز مشخص شود، آقای جنتی! گویا شما ممیزی را برای کتاب‌های مسئله‌دار حذف کرده‌اید، بنابراین باید به موضوع چاپ کتاب توافقنامه ژنو از منظر نخبگان رسیدگی شود.

نماینده قم در پایان گفت: به وزیر کشور و راه و شهرسازی تذکر می‌دهم که به وضعیت توقف عملیات ساخت مونوریل و مترو قم رسیدگی کند، همچنین به مشکلات راه‌های حوزه انتخابیه که سبب بروز تصادفات شده است، توجه ویژه‌ای داشته باشد و در این زمینه مساعدت کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار