امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7966
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 376
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌ جمهور و تأیید شورایعالی بیمه سلامت کشور و به استناد بند (هـ) ماده (38) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه -مصوب 1389 - سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خصوصی در سال 1392 را به شرح ذیل تعیین کرد:

ویزیت پزشکان و کارشناسان پروانه‌دار در بخش سرپایی خصوصی

ویزیت پزشکان، دندان‌پزشکان عمومی و phd پروانه‌دار 127،000 ریال، ویزیت پزشکان، دندان‌پزشکان متخصص (MD-phd) 202،000 ریال، ویزیت پزشکان فلوشیپ 228،500 ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان 253،000 ریال،ویزیت پزشکان فوق تخصص روان‌پزشک 286،000 ریال، کارشناس ارشد پروانه‌دار 109،000 ریال و کارشناس پروانه‌دار 95،000 ریال تعیین شده است.

بر اساس این مصوبه، پزشکان روانپزشک و فوق‌ تخصص در صورتی می‌توانند از تعرفه‌های مذکور استفاده کنند که مدارک آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأیید و در پروانه مطب درج شده باشد.

همچنین کارشناسان ارشد و PHD پروانه‌دار در صورتی می‌توانند از تعرفه‌های کارشناسی ارشد و PHD استفاده کنند که کارشناس ارشد و PHD ثبت شده آنها مرتبط با رشته کارشناسی بوده و در پروانه فعالیت درج شده باشد.

متوسط زمان ویزیت برای پزشکان عمومی نیز حداقل ۱۵ دقیقه، برای پزشکان متخصص حداقل ۲۰ دقیقه، برای پزشکان فوق تخصص ۲۵ دقیقه و روان‌پزشکان حداقل ۳۰ دقیقه تعیین می‌شود.

همچنین پزشکان عمومی با سابقه بیش از ۱۵ سال کار بالینی مجاز به دریافت معادل ۱۵ درصد علاوه بر تعرفه مصوب هستند.

سقف ضرایب تعرفه‌های خدمات درمانی

بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی 46،100 ریال، ضریب تعرفه بیهوشی 216،600 ریال، ضریب تعرفه جراحی 380 هزار ریال، ضریب تعرفه دندانپزشکی 7،800 ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی 7،400 ریال تعیین شده است.

همچنین به سرجمع تعرفه‌های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش خصوصی برای سال 1392، سی و سه درصد (33%) به تعرفه‌های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد.

بر این اساس به سرجمع تعرفه‌های خدمات پرتوپزشکی بخش خصوصی برای سال 1392 ،سی و پنج درصد (35%) به تعرفه‌های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد؛ مشروط بر اینکه رشد تعرفه‌های سونوگرافی بیست و نه درصد (29%)، رادیولوژی پنجاه درصد (50%)، اسکن ایزوتوپ چهل و پنج درصد (45%)، رادیوتراپی چهل و پنج درصد (45%)، سی تی اسکن بیست و پنج درصد (25%) و MRI پانزده درصد (15%) در مقایسه با سال گذشته باشد و تعرفه سی‌تی‌اسکن اسپیرال به‌ میزان بیست و پنج درصد (25%) افزایش نسبت ‌به Conventional است.

سهم سازمان‌های بیمه‌گر پایه در خرید خدمات تشخیصی و درمانی

بر اساس مصوبه دولت، سهم سازمان‌های بیمه‌گر پایه در خرید خدمات تشخیصی و درمانی از بخش خصوصی در سال 1392 شامل معادل نود درصد (90%) تعرفه دولتی خدمات تشخیصی و درمانی در بخش بستری و معادل هفتاد درصد (70%) تعرفه دولتی خدمات تشخیصی و درمانی در بخش سرپایی تعیین می شود.

همچنین سهم سازمان‌های بیمه‌گر پایه در خرید خدمات تشخیصی و درمانی در سال 1392 در مناطقی که برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع برقرار می شود، مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد کشوری پزشک خانواده و نظام ارجاع است.

تعرفه خدمات حرفه‌ای داروسازان در بخش خصوصی در سال 1392

1- تعرفه خدمات حرفه‌ای داروساز به شرط رعایت شرح وظایف ابلاغی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی برای داروسازان معادل 13 هزار ریال در ساعات روز و پانزده هزار و پانصد (15500) ریال در ساعات شب و ایام تعطیل و در نسخ کمتر از پانزده هزار (15000) ریال، شش هزار و پانصد (6500) ریال می باشد.

2- تعرفه خدمات حرفه‌ای داروساز جهت داروهای بدون نسخه (OTC) که فهرست آنها توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام می شود پانزده درصد (15%) بهای هر نسخه و حداکثر تا سقف شش هزار و پانصد (6500) ریال می باشد.

3- تعرفه خدمات حرفه‌ای داروساز در خصوص ساخت داروهای ترکیبی در داروخانه ده درصد (10%) قیمت مواد مصرفی و حداکثر تا سقف یازده هزار و پانصد (11500) ریال می باشد.

تعیین سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در مراکز استان‌ها

بر اساس این مصوبه، سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش غیر دولتی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های تابعه با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه و در سقف تعرفه‌های این تصویب‌نامه توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان و رئیس سازمان نظام پزشکی استان و یک نماینده از سازمان‌های بیمه‌گر پایه استان تعیین و پس از تأیید استاندار، توسط استاندار ابلاغ می شود.

همچنین دولت، در استان‌های دارای بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه واقع در مرکز استان را موظف به بررسی و کارشناسی تعیین سقف تعرفه‌های بخش غیر دولتی در منطقه با هماهنگی سایر دانشگاه و دانشکده‌های استان کرده است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار