امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79669
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه جامعه: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس 31 فروردین ماه گزارش اختصاصی از مراسم ضیافت ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه جامعه: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس 31 فروردین ماه گزارش اختصاصی از مراسم ضیافت همسر رئیس جمهور برای همسران دولتی‌ها و سفرا منتشر کرد که پس از آن سایر رسانه‌ها نیز در گزارش‌هایی اطلاعاتی را اعلام کردند که هیچ کدام در گزارش فارس وجود نداشت از جمله اعطای 5 سکه به میهمانان این ضیافت یا شوی زنده لباس و ...

نهاد ریاست جمهوری اگر چه به ظاهر در اطلاعیه‌ای مطالب منتشر شده درباره ضیافت همسر رئیس جمهور در برخی رسانه‌ها را تکذیب کرد اما محتوای خبر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کاملاً  با اطلاعات اعلام شده از سوی نهاد ریاست جمهوری همسو بوده و مطابقت دارد.

نکاتی که در گزارش فارس به آنها تأکید شد به این ترتیب است:

- مراسم توسط همسر رئیس جمهور و با حضور همسران وزرا، سفرا و زنان دولت برگزار شده است.

- محل برپایی این مراسم «کاخ سعدآباد» بوده است.

- اجرای رقص لزگی (ترکی) توسط 6 دختر یکی از برنامه‌های مراسم بزرگداشت مقام زن و جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) بوده است.

- شوی لباس توسط یک طراح لباس برپا شده است.

- مراسم بزرگداشت مقام زن توسط همسر رئیس دولت باید برای عموم زنان کشور برگزار شود نه عده‌ای خاص.

پس از انتشار گزارش‌های مختلف از این مراسم زنانه به بهانه ولادت حضرت زهرا (س) و واکنش‌های مختلفی که از سوی سیاسیون از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام شد، روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری اطلاعیه ای را صادر کرد و اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور هم در صفحه فیس بوک خود یادداشتی از این جشن خصوصی قرار داد.

نکاتی که در این پاسخ‌ها تأکید شده از این قرار است:

- مراسم به میزبانی همسر رئیس جمهور و با حضور همسران سفرا و مسئولان برگزار شد. 

-  این جلسه زنانه در حافظیه کاخ سعدآباد بوده است.

-  چناچه ویژگی مجالس مولودی مختص بانوان است تعدادی از دختران خردسال به شادمانی پرداختند.

- نمونه‌هایی از پوشش و حجاب زنان اقوام مختلف ایرانی در ادوار و مناطق مختلف به نمایش درآمد.

-  جشن حضرت زهرا (س) از نگاه ‌های سیاسی در امان نماند.

و اما یادآوری چند نکته برای دولتمردان ضروری است:

- هر فردی می‌تواند مراسمی برای حضرت زهرا (س) برگزار کند اما این گونه مراسم، شئونانی دارد که قطعاً رقص در آن جایگاهی ندارد.

- همسر رئیس جمهور می‌تواند جشنی خصوصی در منزل شخصی به هر نحوی برگزار کند اما وقتی همسران وزرا و سفرا به مجلسی در کاخ دعوت می‌شوند محل برپایی مراسم از بیت‌المال است و جنبه شخصی پیدا نمی‌کند.

- آیا شأن برپایی مراسم حضرت زهرا (س) کاخ است و این نگاهی اشرافی‌گری نیست؟

- برپایی این مراسم جزء برنامه‌های رسمی هفته زن توسط مولاوردی معاون امور زنان رئیس جمهور اعلام شده بود. اگر این مجلس رسمی بوده است چرا مانند بسیاری از ویژه برنامه‌های زنان در کشور در طی سال‌های متمادی، هیچ عکاس و خبرنگاری در آن حضور نداشته است؟

- اگر محتوای برپایی این ضیافت زنانه، بدون اشکال بوده چرا مسئولان دولتی فیلمی از این مراسم رسمی مثل هزاران برنامه رسمی زنانه دیگری که حتی از رسانه ملی هم پخش می‌شود را منتشر نمی‌کنند؟ این در حالی است که نوبخت، سخنگوی دولت هم اعلام کرده فیلم مراسم موجود است.

- مجلس رسمی، مجلسی است که بتوان فیلم و عکس آن را در اختیار افکار عمومی قرار داد و آن را به قضاوت گذاشت.

- از چه زمانی «رقص» واژه‌ای مترادف با «شادمانی» شده است که در اطلاعیه نهاد ریاست جمهوری آن را ویژگی مجالس مولودی مختص بانوان یاد کرده‌اند. آیا در تمام مجالس مولودی خوانی زنان، رقص، پای ثابت است؟

- همسر رئیس جمهوری اسلامی ایران، همسر رئیس یک دولت اسلامی است، دولتی که متعلق به همه مردم است و اگر برنامه رسمی برای بزرگداشت مقام زن برگزار می‌کند شادمانی آن نباید در انحصار عده‌ای از زنان خاص باشد.

- آیا بهتر نبود دولت به جای فرافکنی و اشاره رفتن انگشت اتهام به سوی رسانه‌ها تنها یک عذرخواهی از مردم و افکار عمومی برای برپایی جشنی که در شأن رئیس جمهور کشور اسلامی نبود، می‌کرد؟
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها