امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79673
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
فرشید جعفری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مراسم اخیری که ...

فرشید جعفری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مراسم اخیری که در کاخ ریاست جمهوری برای زنان مسئولان برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری از خطر بزرگ اشرافی‌گری بارها نگرانی خود را اعلام کرده‌اند و زمانی از آن به مسابقه اشرافی گری تعبیر کرده‌اند.

جعفری با بیان اینکه باید جلوی مسابقه اشرافی‌گری در کشور گرفته شود، افزود: امام خمینی (ره) نمونه بارزی در ساده زیستی بودند، متاسفانه خیلی از مسئولین برخلاف این جریان حرکت کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: رعایت ساده زیستی از سوی مسئولین یک واجب دینی است و تخطی از آن گناه محسوب می‌شود.

دبیر جنش عدالتخواه دانشجویی گفت: حضرت علی (ع) نیز به روشنی در رابطه با بحث اشرافی‌گری مسائلی را مطرح کرده‌اند که بد نیست بعضی از مسئولین به آن توجه کنند.

وی اظهار داشت: این نوع مهمانی‌ها و اشرافی‌گری مسئولین در حالی که عده‌ای از مردم به خاطر شرایط بد اقتصادی رنج می‌کشند چه توجیهی دارد و این کار طبق مبانی اسلام نیست.

جعفری اضافه کرد: برگزاری جشن‌ اشرافی زنانه عقب‌گرد کشور در حوزه اجرایی است و فخرفروشی زنانه، دخالت همسران دولت‌مردان در امور کشور، بازگشت به سنت جشن‌های درباری، بی‌توجهی به اقشار کم درآمد، استفاده از امکانات دولتی برای اشرافی‌گری و بی‌توجهی به بیت‌المال خطراتی است که در کشور احساس می‌شود.

جعفری تصریح کرد: دولت از طرفی مردم را به انصراف از یارانه تشویق می‌کند و از طرفی از امکانات دولتی برای فخر فرشی زنان دولتمردان استفاده می‌شود که این هم از تناقضات آشکار دولت یازدهم است که بی اعتمادی مردم  را همراه دارد.

وی اضافه کرد: از طرفی گفته می‌شود جشن و مراسم رسمی بوده است، اگر این گونه است چرا فیلمی از این مراسم پخش نشد‌ه و اصلا چرا این جشن باید در کاخ برگزار شود و سوال‌های دیگر که دولت باید پاسخش را به مردم بدهد.

جعفری در پایان تاکید کرد: روحانی باید از ملت به خاطر این مسئله و آزرده کردن آنها عذرخواهی کند و مطمئن باشد که برگزاری چنین مراسمی خشم ملت را به همراه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها