امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79679
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در دیدار با فیلیپ مارینی رئیس کمیسیون امور مالی فرانسه که امروز چهارشنبه 3/2/93 صورت گرفت، با اشاره به پیشینه طولانی روابط ایران و فرانسه اظهار داشت: تلقی مثبت ملت ایران و فرانسه گنجینه با ارزشی برای توسعه و تقویت روابط دو جانبه در همه زمینه‌های مورد علاقه طرفین است که نباید با اقدامات یکجانبه‌گرایانه یا اظهارات مداخله‌جویانه خدشه‌ای بر آن وارد کرد.

وی در ادامه با اشاره به کاهش سطح مبادلات اقتصادی دو کشور در سایه تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران افزود: با توجه به فضای جدیدی که در بعد بین‌المللی نسبت به جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است، اکنون باید با مساعی مشترک و استفاده از ظرفیت های عظیم دو کشور سعی در ارتقای روابط اقتصادی و تجاری فی مابین به سطحی قابل قبول و متناسب داشته باشیم.

مصباحی مقدم در ادامه این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با قدرت‌های جهانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در دکترین دفاعی خود سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی را مدافع خطر ندانسته بلکه این گونه سلاح‌ها را منشا خطر می‌داند.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با قبول NPT و پذیرش نظارت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر فعالیت‌های هسته‌ای خود حسن نیت خود را نشان داده است.

وی فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحریم‌ سلاح‌های هسته‌ای را به هیأت پارلمانی فرانسوی گوشزد کرد و ادامه داد: صراحت فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحریم تولید، نگهداری و استفاده از سلا‌ح‌های کشتار جمعی به ممنوعیت تولید این سلاح‌ها جنبه دینی داده است.

فیلیپ مارینی رئیس کمیسیون امور مالی مجلس سنای فرانسه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: سفر هیأت فرانسوی با هدف آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های اقتصادی ایران بوده و آغازی برای گسترش روابط دو جانبه دو کشور است.

وی افزود: با توجه به فضای مثبت مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 امیدواریم با توافق نهایی شاهد رفع تحریم‌های ایران و تسریع در گسترش همکاری اقتصادی دو کشور باشیم.

رئیس کمیسیون امور مالی مجلس سنای فرانسه در پایان این دیدار درباره امور بانکی،‌بورس، بودجه و فعالیت اقتصادی تحت نظارت مجلس شورای اسلامی با همتای ایرانی نیز رایزنی و گفت‌وگو کرد.

یوناتن بت کلیا و عیسی امامی نیز در این دیدار حضور داشتند که نظرات خود را در مورد چشم‌انداز روابط اقتصادی دو کشور جداگانه بیان کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها