امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79687
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم جشن یک سالگی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم جشن یک سالگی مجموعه «دکتر سلام» گفت:‌ از اینکه نشاط و هیجان دانشجویی در این جلسه حاکم است خوشحالم زیرا سیاست در ذات خودش خشن است و اینگونه می‌توان آن را تلطیف کرد.

وی با اشاره به ازدحام جمعیت و تشویق‌های مکرر حضار در زمان سخنرانی صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران و قطع سخنان وی از سوی حضار گفت: امیدوارم آقای زیباکلام به اعتبار اینکه این کار در محیطی آمیخته با طنز صورت گرفته است دلگیر نشده باشد ولی این را بگویم که آنچه امروز برای آقای زیباکلام اتفاق افتاد به مدت 8 ماه در دانشگاه‌های مختلف از سوی کسانی که نام خودشان را جنبش سبز گذاشته بودند برای ما اتفاق می‌افتاد.

وی گفت:‌البته جلسه ما محیط گله‌گذاری نیست ولی این مسائل فقط متعلق به روزهایی که به قول مسلمانان نامش فتنه است، نبود، البته اگر آن اتفاق زشت است، ما نباید به تکرار آن کمک کنیم.

صفارهرندی با اشاره به موفقیت مجموعه طنز دکتر سلام اظهار داشت:‌ طنز یعنی از کاه کوه بسازیم ولی گاهی در این بازی به نقاطی می‌رسیم که از مرزهای اخلاق خارج می‌شویم در صورتی که طنز نباید از حریم‌ها خارج شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دلیل استقبال فوق‌العاده از طنز دکتر سلام این است که برای اولین‌بار یک مجموعه طنزهای متعلق به فرهنگ خودمان را مطرح می‌کند.

صفارهرندی اضافه کرد: گاهی اوقات عدم تناسب در روزنامه‌ها دیده می‌شود و کسانی که دم از ملی‌گرایی می‌زنند از عناوین ضد ملیت استفاده می‌کنند یا کسانی که برای انهدام ارکان نظام در آن سوی مرزها برنامه‌ریزی می‌کنند به عنوان چهره‌های دلسوز کشور مطرح می‌شوند که این اتفاقات نوعی طنز است.

وی گفت: اینکه دولت به اسم هدفمند کردن یارانه‌ها بخواهد از مردم حمایت کند ولی در عمل آنها را سرزنش کند یک طنز خنده‌دار است.

صفارهرندی افزود: حتی اینکه فردی به عنوان مشاور و معاون رئیس جمهور 10 پست داشته و هنوز هم اشتهای پست‌های دیگری را دارد خودش طنز است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها