امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79689
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز(چهارشنبه) در دیدار «احمدبن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز(چهارشنبه) در دیدار «احمدبن محمد بن عبیدالسعیدی» وزیر بهداشت عمان اظهارداشت: تهران در روابط خود با مسقط بدنبال روابطی راهبردی است و بر همین اساس معتقد هستیم عمان باید جایگاه ویژه‌ای در بخش‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی با ایران احراز نماید.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه ایران مایل به استفاده از همیاری عمان در برقراری ثبات و استقرار امنیت در منطقه است، گفت: همکاری و تأمین امنیت دسته جمعی در خلیج فارس بر پایه اعتماد متقابل، گسترش منافع و همکاری مشترک مهمترین موضوع در روند رشد، شکوفایی و توسعه کشورهای این منطقه است.

وی بر لزوم افزایش مراودات و رایزنی‌ها در سطوح عالی تاکید کرد و افزود: البته گام‌های مهمی در جهت گسترش روابط دو کشور برداشته شده اما با توجه به پیشینه روابط و مشترکات موجود، انتظارات و توقعات بیشتری از روابط دو کشور در بخش اقتصادی وجود دارد.

جهانگیری سفر آقای روحانی به مسقط و سفر سلطان قابوس به تهران را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست و با بیان اینکه نگاه کلان طرفین به مسائل منطقه به هم نزدیک است ابراز امیدواری کرد روند روبه رشد روابط ایران و عمان در بخشهای مختلف ادامه یابد.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به همراهی دو کشور در مقاطع سخت، خاطرنشان کرد: ایران و عمان در سایه پیوندها و مشترکات دینی، تاریخی و حسن همجواری از روابط و مناسبات خوبی در تمام سطوح برخوردار هستند و امیدواریم در دوره جدید تحرک بیشتری در این روابط ایجاد شود.

معاون اول رییس‌جمهور گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بخش پزشکی و بهداشتی، آمادگی لازم برای توسعه همکاریهای دو جانبه در این بخش وجود دارد و ساخت بیمارستان ایرانیان در مسقط، اعزام پزشک و پرستار، همکاری‌های دارویی و توریسم درمانی مصداق‌هایی از این همکاری هستند.

وزیر بهداشت عمان نیز در این دیدار با اشاره به بازدیدهای خود از دانشگاه، موزه و فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: آثار تاریخی و علمی موجود بیانگر تمدن و فرهنگ دیرینه ایران است.

احمدبن محمد بن عبیدالسعیدی پیشرفت‌ها و دست‌آوردهای علمی و پزشکی ایران را افتخارآمیز خواند و افزود: به نظر می‌رسد تحریم ها علیه ایران، فرصتی بوجود آورد تا ملت ایران پله‌های ترقی و پیشرفت را در همه سطوح طی کند.

وی روابط تهران – مسقط را عمیق و مستحکم توصیف کرد و ضمن ابلاغ سلام خود و پادشاه عمان به روحانی، گفت: جناب آقای روحانی از محبوبیت ویژه‌ای در کشور عمان برخوردار هستند.

وزیر بهداشت عمان همچنین با اشاره به اجلاس منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت و آگاهی از تجربیات و توانمندی‌های پزشکی و دارویی جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش همکاری های دو کشور در عرصه پزشکی و دارویی شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها