امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79690
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار نویسندگان و مسئولان سرای اهل قلم، انقلاب اسلامی ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار نویسندگان و مسئولان سرای اهل قلم، انقلاب اسلامی را یک انقلاب فرهنگی خواند و گفت: مطمئناً در مقوله فرهنگ به خاطر جامعیت آن، نگاه‌ها متفاوت است و باید بر اساس معیارهای اسلامی و با رعایت اعتدال برنامه‌ریزی و فعالیت کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح اوضاع اوایل انقلاب و طبیعی دانستن بعضی از تندروی‌ها، گفت: شخصیتی مثل امام راحل به عنوان رهبر انقلاب در مقاطع مختلف جلوی افراطیون را می‌گرفتند و نمی‌گذاشتند فضای عمومی جامعه تحت تأثیر قرار گیرد.

وی با بیان گوشه‌هایی از اوضاع افغانستان، عراق، سوریه و مصر، گفت: تندروی همیشه مخلّ امنیت و سبب نا امنی است و بدنه جوامع که متشکّل از اقشار مختلف است، همیشه از تندروی‌ها گریزان و از تندروها متنفر است.

 هاشمی رفسنجانی، پایبندی به قانون را مهم و برای جامعه ضروری دانست و گفت: شاید نسبت به بعضی از قوانین انتقاد داشته باشیم، ولی بی‌قانونی و عدم توجه به قانون با هیچ منطقی سازگار نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبوری در مقابل مشکلات را دستور خداوندی در قرآن دانست و گفت: اگر رابطه انسان‌ها با خدا عابدانه و صمیمانه باشد، خداوند نیز بندگانش را رها نمی‌کند.

وی گفتار و رفتار امام(ره) را آیینه‌ای برای راهنمایی جامعه دانست و گفت: شخصیتی در آن سطح همیشه به خدا توکل می‌کردند.

هاشمی رفسنجانی افزود: توکل بر خدا به انسان توان می‌بخشد که بزرگترین سرمایه برای درک زندگی است.

در آغاز این دیدار مهدی خزعلی و چندتن از حاضران به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها