امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79692
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در دیدار وزیرامور خارجه لتونی با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در دیدار وزیرامور خارجه لتونی با بیان اینکه لتونی از جمله کشورهایی است که جمهوری اسلامی ایران روابط خوبی از گذشته با این کشور داشته است، اظهارداشت: ما خواهان توسعه روابط با کشور لتونی هستیم و از طرف جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی برای توسعه روابط وجود ندارد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی، ظرفیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی، گسترش همکاری‌ها در این زمینه را بستری مناسب برای همکاری و اتصال منطقه آسیای مرکزی به اروپا ارزیابی کرد.

رییس‌جمهوری در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره روابط بسیار خوبی با اتحادیه اروپایی داشته است، به مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای 1+5 اشاره کرد و گفت: در قدم اول مذاکرات و با توسعه روابط بانکی و اقتصادی شاهد تحول در روابط با اتحادیه اروپا هستیم.

وی با بیان اینکه مذاکرات ما تا دستیابی به توافق نهایی و جامع ادامه دارد، گفت: ایران مصمم است تا مذاکرات به سرانجام مطلوب طرفین ختم شود و مطمئنیم این اراده در طرف مقابل هم وجود دارد.

رییس‌جمهوری به مساله تروریسم و افراطی‌گری در منطقه و جهان و پیامدهای آن در افغانستان، عراق، لبنان و سوریه را خاطر نشان کرد و گفت: تروریسم و افراطی گری از جمله مسایلی است که نیازمند همکاری همه جانبه همه کشورهاست و ایران آماده گفت‌وگو، مذاکره و همکاری با لتونی در همه عرصه ها بویژه در موضوع مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری است.

روحانی گفت: در بخش اقتصادی و تعامل بخش خصوصی دو کشور ایران و لتونی آماده است تا با مهیا کردن همه شرایط زمینه برای جذب سرمایه گذاری در دو کشور فراهم شود.

رییس‌جمهوری با اشاره به ریاست دوره ای لتونی در اتحادیه اروپا در سال آینده اظهار امیدواری کرد که ارتباطات دو جانبه ایران و لتونی نزدیک تر شود و این به نفع دو کشور و کل اتحادیه اروپا خواهد بود.

ادگاس رینکه ویچ وزیر امور خارجه لتونی نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهور کشورش به روحانی، مذاکرات خود را با مقامات بلند پایه کشورمان خوب توصیف کرد.

وی گفت: لتونی بسیار مشتاق است که روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی توسعه دهد.

وزیر امور خارجه لتونی با اشاره به ریاست دوره ای کشورش در اتحادیه اروپا در سال آینده اظهار امیدواری کرد همکاری ایران در سطح دو جانبه و در چارچوب اتحادیه اورپا توسعه یابد.

وی موفقیت و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای را تحسین کرد و گفت: امیدوارم در این زمینه موفقیت جامع و کامل در مذاکرات هسته‌ای ایران حاصل شود و فصل تازه‌ای نیزبرای همکاری بین اتحادیه اروپا و ایران آغاز شود.

وی در ادامه با بیان اینکه برای مبارزه با تروریسم بین‌المللی همه باید متحد شویم، گفت: متاسفانه تروریسم به منطقه ما هم سرایت کرده و مشکلاتی را بوجود آورده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها