امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79709
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا جویا ظهر امروز در نشست خبری هفته سلامت که در اتاق جلسات سازمان مرکزی دانشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا جویا ظهر امروز در نشست خبری هفته سلامت که در اتاق جلسات سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در سال 91 تعداد مبتلایان به سالک 4 هزار و 185 نفر بوده که این میزان در سال 92 به 3 هزار و 158 نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: باید در نظر داشت که درمان سالک یک کار فرابخشی است و با تعامل همه‌جانبه ارگان‌ها انجام می‌شود و تا جایی که به بهداشت و درمان مربوط می‌شود تشخیص و درمان این بیماری به صورت رایگان در تمام مراکز بهداشت انجام می‌شود.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت خراسان رضوی ادامه داد: یک روش درمانی دیگر استفاده از تکنیک‌های سرمادرمانی برای زخم سالک است.

جویا در بحث ابتلا به سالک مهم‌ترین مقوله را آموزش به مردم جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری مانند حمل روزانه نخاله‌های ساختمانی و بیرون قرار دادن زباله‌ها در زمان‌های مقرر اعلام کرد.

وی گفت: باید در نظر گرفت که برای کاهش انتقال بیماری‌ها مردم سهم بیشتری دارند؛ زیرا سهم سیستم بهداشت و درمان در این زمینه تنها 15 درصد است.

انتهای پیام/2202/ز20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها