امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79717
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شهیندخت ملاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عصر امروز به همراه همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، محمد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شهیندخت ملاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عصر امروز به همراه همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، محمد نفریه معاون امور اجتماعی بهزیستی و جمعی از مدیران، معاونین از مجتمع خدمات بهزیستی شهید نواب صفوی بازدید کردند.

وی در حاشیه بازدید از مجتمع خدمات بهزیستی شهید نواب صفوی اظهار داشت: مدت ها قبل قرار بود که با هماهنگی رئیس سازمان بهزیستی کشور بازدیدی را از مراکز ارائه خدمات زنان آسیب‌دیده داشته باشم که خوشحال هستم که این فرصت برای بنده فراهم شد.

وی تصریح کرد: این ایام فرصت خوبی است برای بازخوانی ظرفیت‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول در حوزه ارائه خدمات به زنان و بخصوص زنان سرپرست خانوار.

ملاوردی با بیان اینکه در اواخر دولت دهم مرکز امور زنان به معاونت امور زنان و خانواده ارتقاء یافت، گفت: علی‌رغم این ارتقاء ما همچنان به عنوان یک سازمان محسوب نمی‌شویم و این درحالی است که ریاست جمهوری با اختیاراتش اقدام به تشکیل این معاونت کرده است.

ملاوردی افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اعتقاد دارد که باید با همکاری دستگاه‌ها در سازمان‌ها سطح خدمات زنان آسیب‌دیده (زنان سرپرست خانوار) افزایش یابد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: در حال حاضر تعدادی کارگروه تخصصی در این معاونت راه‌اندازی شده است که این کارگروه‌ها توسط اساتید و کارشناسان اداره می‌شوند و آنها برنامه‌هایی را تدوین می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع زنان سرپرست خانوار و زنان بهبود یافته، گفت: در این خصوص دو کارگروه ویژه در سمت رفاه تشکیل شده است که در یکی از این کارگروه‌ها معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری عضویت دارد.

ملاوردی خاطرنشان کرد: تفاهمنامه مشترکی با وزارت رفاه در خصوص حمایت از زنان بهبود یافته انجام دادیم ضمن اینکه تفاهم‌نامه چند جانبه‌ای نیز فی‌مابین وزارت بهداشت، رفاه، ستاد موادمخدر و وزارت کشور به امضا رسیده است.

وی در ادامه این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های موجود در سازمان بهزیستی گفت:‌با توجه به آمادگی و پتانسیل مجموعه بهزیستی،‌ معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری آماده همکاری را با این سازمان دارد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه به قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست اشاره کرد و گفت: بجز تبصره 26 این قانون بقیه موارد آن مطلوب است که البته ما در این زمینه و در خصوص تبصره 26 آن استفتاء ؟ از مقام معظم رهبری گرفته‌ایم.

به گزارش فارس، در ادامه این بازدید همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بهزیستی در حوزه‌های مختلف و بخصوص حوزه خدمات اجتماعی مؤثر عمل کرده است، گفت:‌ ما آمادگی داریم با معاونت امور زنان و خانواده همکاری کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خدمات خوبی به زنان سرپرست خانوار و همچنین زنان بهبود یافته داده می‌شود که تعامل و همکاری با معاونت امور زنان می‌تواند در ارتقاء این خدمات مؤثر باشد.

به گزارش فارس، ملاوردی در ادامه از بخش‌های مختلف مجتمع خدمات بهزیستی شهید نواب صفوی بازدید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها