امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79724
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، علی باقرزاده عصر امروز در نشست مسئولان آموزش و پرورش اردبیل و نهضت سوادآموزی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، علی باقرزاده عصر امروز در نشست مسئولان آموزش و پرورش اردبیل و نهضت سوادآموزی اظهار داشت: تا آخر سال 94 ما فرصت توسعه برنامه‌های آموزشی را برای رسیدن به وضعیت مطلوب در گروه سنی یاد شده داریم که امیدواریم با هدف‌گذاری که در باسواد کردن ولی دانش‌آموزان گروه سنی 10 تا 20 و افراد بیسواد اتباع کشورهای خارجی دنبال ‌می‌کنیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه 40 درصد اتباع خارجی در کشورمان بیسواد هستند، تصریح کرد: بخشی از آموزش‌های ما در این زمینه متمرکز شده و تلاشمان بر این است تا با اقداماتی که انجام می‌‌دهیم در این حوزه موفق عمل کنیم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با یادآوری اینکه در دو سال اخیر بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور تحت برنامه‌های آموزشی نهضت سوادآموزی قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: ما در دو گروه سنی 10 تا 49 سال و بالاتر از آن هدف‌گذاری‌هایمان را انجام دادیم به طوریکه در استان اردبیل نرخ باسوادی گروه 10 تا 49 سال، 90.68 درصد است که از میانگین کشوری که 92 درصد است، استان اردبیل عقب است.

باقرزاده در مورد حضور افراد بالای 50 سال اضافه کرد:‌ هیچ ممنوعیتی در این زمینه اعلام نشده اما با توجه به اولویت‌بندی و در نظر گرفتن شرایط و جوانب امر سعی بر این است تا در گروه سنی زیر 50 سال آموزش‌ها و امر سوادآموزی جدی گرفته شده و تقویت شود.

وی در مورد آخرین وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی یادآور شد:‌ در حال حاضر هیچ نیروی بلاتکلیف نداریم و همه آموزشیاران نهضت سوادآموزی تعیین تکلیف شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون وزیر آموزش و پرورش استخدام 40 هزار آموزشیار را در مجموعه آموزش و پرورش بیان کرد و ادامه داد:‌ در حال حاضر ما از ظرفیت غیردولتی به مانند مدارس غیردولتی در ارائه آموزش‌های نهضت سوادآموزی استفاده می‌کنیم به طوریکه هیچ تعهد استخدامی در قبال آنها نداریم.
انتهای پیام/62003/ک20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها