امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79743
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علیرضا جزینی امشب در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: رویکرد اجتماعی در برنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علیرضا جزینی امشب در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: رویکرد اجتماعی در برنامه مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گرفته است و هدف اصلی اثرگذاری علیه عواملی است که در بروز بزهکاری نقش تعیین‎کننده‎ای دارند.

وی پیشگیری اجتماعی را مهمترین محور در حوزه پیشگیری برشمرد و تصریح کرد: این رویکرد به علل و عوامل موضوع می‎پردازد و می‎تواند در رفع مشکلات این حوزه موثر واقع شود.

اهداف ستاد مبارزه با مواد مخدر برای خانواده‎ها تبیین شود

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: یکی از موضوعات مهمی که ما می‎توانیم جامعه را به کار بگیریم این است که اهداف‎مان را برایشان تبیین کنیم.

جزینی یادآور شد: ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری نخستین رویکردش در سال 1393 اجتماعی کردن مبارزه است همچنین با راهبرد کاهش بازار جرم بنا دارد قدم‎های شایسته‎ای در این زمینه بردارد.

وی بر ضرورت کاهش اعتیاد در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: زیرپوشش قرار دادن افراد در سنین 15 الی 64 سال در چارچوب کاهش موضوع اعتیاد از مهمترین موضوعات سند پیشگیری محسوب می‎شود.

خانواده‎ها نسبت به موضوع اعتیاد حساس‎تر شوند

استاندار گلستان نیز با تاکید بر اینکه پیشگیری اجتماعی باید با جدیت پیگیری شود، گفت: خانواده به عنوان بهترین نهاد اجتماعی با تبیین مسائل اعتقادی و باورها می‎تواند در بحث پیشگیری از بسیاری ناهنجاری‎ها به ویژه اعتیاد به مواد مخدر ایفای نقش کنند.

حسن صادقلو با بیان اینکه در حوزه فرهنگی باید بر روی خانواده‎ها بیشتر اهتمام شود، تصریح کرد: باید خانواده‎ها نسبت به موضوع اعتیاد حساس‎تر شوند.

وی، داشتن آمار قطعی و روشن را یک اولویت مهم خواند و بیان داشت: هر اقدام پیشگیرانه در زمینه اعتیاد باید با جدیت پیگیری شود.
انتهای پیام/83001/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها